Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Zobacz, jak wygląda wypadek na drodze - happening w Słupsku

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Zobacz, jak wygląda wypadek na drodze - happening w Słupsku W niedzielę strażacy i ratownicy uświadomią, czym grozi brawurowa jazda. Każdy będzie mógł wsiąść do symulatora zderzeń lub dachowania.

Akcja edukacyjna w ramach programu ochrony i życia zdrowia ludzi na drogach krajowych „Drogi Zaufania” oraz happening „Wypadek” odbędą się w niedzielę w godz. 9-18 na placu Zwycięstwa w Słupsku oraz na drodze krajowej nr 6 między Głobinem i Kobylnicą.

W miejscach organizacji akcji na wszystkich chętnych czekać będzie wiele atrakcji. Program artystyczny i występy wokalne przygotowała Agnieszka Jeśmiontowicz – laureatka popularnego programu telewizyjnego „Szansa na sukces”. Wystąpi zespół wokalno-taneczny Twister.

Przygotowany będzie także program edukacyjno- zabawowy dla dzieci, konkursy wiedzy o ruchu drogowym, konkursy sprawnościowe. W ramach akcji prowadzony będzie także program profilaktyczny bezpieczeństwa w ruchu drogowym, czyli spotkania, rozmowy, porady z policjantami ruchu drogowego, ratownikami medycznymi, strażakami. Skorzystać będzie można z symulatora dachowania, symulatora zderzeniowego, symulatora jazdy.

Zorganizowane będą pokazy ratownictwa medycznego i straży pożarnej. Spotkać się będzie można z psychologiem transportu. Wielką atrakcją dla najmłodszych uczestników ruchu drogowego będzie tor gokartowy, tor alkogogli, nauka udzielania pierwszej pomocy.

Wszystkie atrakcje będą dostępne za darmo. Program „Drogi Zaufania” realizowany jest od 2007 roku przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Ma na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach i zmniejszenie śmiertelnych ofiar wypadków.

Zobacz, jak wygląda wypadek na drodze - happening w Słupsku
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Zobacz, jak wygląda wypadek na drodze - happening w Słupsku

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości