Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Zobacz jakie drogi wyremontują w regionie w najbliższych latach

Data publikacji: Autor: redakcja.regiomoto

Zobacz jakie drogi wyremontują w regionie w najbliższych latach Do przebudowy jest 200 km dróg wojewódzkich. Samo planowanie będzie kosztować 8 mln zł.

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy przymierza się do przebudowy i unowocześnienia dziewięciu  ważnych dla regionu ciągów komunikacyjnych.

3 miliony za kilometr?

Jaki będzie ostateczny koszt tych inwestycji - tego jeszcze  nie wiadomo. Przebudowa jednego kilometra drogi wojewódzkiej ma jednak kosztować od 2,5 do 3 mln zł - szacuje Ryszard Gilewski, naczelnik Wydziału Planowania i Rozwoju Sieci Drogowej Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy.  Same prace projektowe, które już trwają pochłoną 8 mln zł.

Zobacz: Mapa planowanych dróg w większym rozmiarze

Są opóźnienia

  - Zakładaliśmy, że większość projektów będzie gotowa w połowie tego roku. Jednak w przypadku części dróg, na przykład numer 548 Stolno - Wąbrzeźno, wiemy już, że niezbędny będzie dodatkowo raport środowiskowy - wyjaśnia Ryszard Gilewski. - To oznacza, że dokumentami niezbędnymi do rozpoczęcia tej budowy będziemy dysponować najwcześniej na początku przyszłego roku.

Wspomniana droga wojewódzka nr 548 jest priorytetem. Dziś z tej trasy nie mogą korzystać pojazdy o masie całkowitej powyżej 15 ton, co ogranicza dostęp do węzła na autostradzie A1 w Lisewie. Zakaz wjazdu dla ciężarówek wprowadzono w ubiegłym roku ze względu na zły stan drogi.

Przebudowa DW 548 ułatwi dojazd do węzła z autostradą A1 w Lisewie kierowcom z okolic Wąbrzeźna oraz Chełmna i Świecia. Projekt przygotowywany jest w taki sposób, by można było podzielić inwestycję na dwa zadania: Stolno - Lisewo i Lisewo - Wąbrzeźno.

Osiem innych

Zobacz: Mapa planowanych dróg w większym rozmiarze

Inżynierowie pracują też nad planami przebudowy dróg:  233 Bydgoszcz-Białe Błota, 265 Brześć Kujawski- Gostynin, 241 Tuchola- Sępólno,  255 Pakość- Strzelno, 251 Żnin-południowo-zachodnia granica województwa, 559 Lipno- Kamień Kotowy, 240 Tuchola- Terespol, 254 Brzoza k. Bydgoszczy-Wylatowo.

(M)

Zobacz jakie drogi wyremontują w regionie w najbliższych latach
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Zobacz jakie drogi wyremontują w regionie w najbliższych latach

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości