Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Zobacz nowe auto z Polski - Intrall Lubo

Data publikacji: Autor: redakcja.regiomoto

Zobacz nowe auto z Polski - Intrall Lubo Rosyjska firma Intrall Rus chce projektowac i produkować samochody w Szczecinie. List intencyjny w tej sprawie podpisała wspólnie z Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

Intrall Rus - to rosyjska spółka akcyjna, która zamierza zbudować fabrykę samochodów w Stawropolu (Rosja) oraz ośrodek badawczo-rozwojowy w Polsce, w którym będą opracowywane prototypy nowych samochodów. Powstanie również zakład produkcyjny, gdzie ma się odbywać montaż ograniczonej liczby modeli seryjnych - około 2,5-5 tys. aut rocznie.

Intrall Rus zamierza produkować samochody użytkowe, lekkie ciężarówki i samochody terenowe. Wartość całej inwestycji szacuje się na 270 mln euro. Budowa zakładów powinna rozpocząć się pod koniec 2011 roku, a pierwsze samochody mają zjechać z taśm w 2014 roku.

Ostateczna lokalizacja nie została jeszcze wybrana, ale inwestor jest zainteresowany terenami w specjalnej strefie ekonomicznej w Szczecinie, w pobliżu autostrady, portu morskiego i lotniska.

W pierwszym etapie w ośrodku badawczo-rozwojowym w Polsce będzie zatrudnionych 50 inżynierów. Gdy ruszy produkcja aut, zatrudnienie może wzrosnąć do 500-600 osób.

Intrall Rus to spadkobierca upadłej w 2007 roku firmy Intrall Polska, która przejęła w Lublinie zakład po dawnym Daewoo Motor Poland. Firma produkowała samochody dostawcze Lublin, a w 2006 roku zaprezentowała ich następcę - Lubo. Samochód nie wszedł do produkcji, gdyż firma miała kłopoty z zadłużeniem odziedziczonym jeszcze po Daewoo.

Obecnie, według dekalaracji Intrall Rus, pierwszym modelem, produkowanym w ramach nowej inwestycji Intrall będzie właśnie Lubo. Następnie do produkcji zostaną wprowadzone auta terenowe oraz samochody specjalne znanej czeskiej marki Praga, której właścicielem jest Intrall.

Wojciech Frelichowski

Zobacz nowe auto z Polski - Intrall Lubo
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Zobacz nowe auto z Polski - Intrall Lubo

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości