Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Żółtym paskom wstęp wzbroniony

Data publikacji: Autor: łm

fot. Andrzej Arondarski Od tygodnia na zachodnich przejściach granicznych tworzą się ogromne kolejki Polaków, którzy kupili auta w Niemczech i nie mogą nimi wjechać do Polski.

Od tygodnia na zachodnich przejściach granicznych tworzą się ogromne kolejki Polaków, którzy kupili auta w Niemczech i nie mogą nimi wjechać do Polski. fot. Andrzej Arondarski Powodem, dla którego Straż Graniczna nie wpuszcza do Polski samochodów kupionych u naszych sąsiadów, są umieszczone na nich tablice rejestracyjne z żółtym paskiem.

 

O co chodzi z tymi paskami? Otóż są one wydawane w Niemczech na nazwisko. Auto z takim dokumentem nie jest zarejestrowane i nie ma obowiązkowego ubezpieczenia. Takim autem nie można jednak wjechać do Polski.

 

Po zachodniej stronie przejść granicznych stoi wielu Polaków, którzy kupili auta oznaczone żółtymi tablicami. Teraz, żeby wjechać do kraju muszą wynająć lawetę, a to oznacza kolejny wydatek.

 

Można powiedzieć, że chytry dwa razy traci. Od początku maja, czyli po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej, zaczęto masowo sprowadzać tanie auta, głównie 10-letnie i starsze. Aby ograniczyć koszty Polacy kupowali w niemieckich urzędach komunikacyjnych tymczasowe tablice rejestracyjne z żółtym paskiem. Cena takiej tablicy wynosi 10 euro. Niestety nie upoważnia ona do przekroczenia granicy państwa.

 

W niemieckich urzędach komunikacyjnych są wydawane tzw. tablice z czerwonym paskiem, które nie budzą zastrzeżeń Straży Granicznej, ale kosztują 25 razy drożej.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości