Wszystko
o samochodach

Motosport / Pozostałe sporty

Zostań kierowcą wyścigowym! Sprawdź, jak zdobyć licencję

Data publikacji: Autor: Jerzy Stobiecki

Zostań kierowcą wyścigowym! Sprawdź, jak zdobyć licencję Polski Związek Motorowy organizuje w Kielcach kurs na licencje uprawniające do startów w wyścigach torowych, górskich oraz rallycrossie.

Przewidziano kurs na licencje pierwszego stopnia (B1 i C1), uprawniające wyłącznie do startu w zawodach krajowych oraz kurs na licencję międzynarodową, uprawniającą do startów poza granicami kraju oraz w zawodach krajowych, będących jednocześnie imprezami międzynarodowymi.

W programie kursu znajduje się część teoretyczna obejmująca między innymi regulamin zawodów, zasady zachowania się na torze, bezpieczeństwo, znaczenie flag sygnalizacyjnych obowiązujących w wyścigach torowych, górskich i rallycrossie oraz zagadnienia związane z wymogami technicznymi. Przewidziane zostało także szkolenie praktyczne, w tym jazda po torze z instruktorem i samodzielnie oraz procedury startowe. Kurs zakończy się egzaminem.

Zajęcia przeprowadzone zostaną na torze „Kielce” w Miedzianej Górze. Kurs zaplanowany został na 20 i 21 marca. Zgłoszenia przyjmowane są pod numerem telefonu 604 220 110 lub adresem e-mail: sport@automobilklub.kielce.pl. Odpłatność za kurs wynosi 500 złotych.

Zostań kierowcą wyścigowym! Sprawdź, jak zdobyć licencję
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Zostań kierowcą wyścigowym! Sprawdź, jak zdobyć licencję

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości