Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Zwabić i utrzymać

Data publikacji: Autor: karo

Fot. Marek Jóźwiak

Prawie na każdej stacji benzynowej „opłaca się” tankować. Ale tylko na tej jedynej już raz wybranej, bo wtedy szansa na zdobycie odpowiedniej ilości punktów i - co za tym idzie, wymarzonego prezentu z katalogu jest większa.

 

Mechanizm jest prosty: wydajesz pieniądze, otrzymujesz punkty, które potem zamieniasz na nagrodę. A im atrakcyjniejsza rzecz do zdobycia tym punktów trzeba mieć więcej.

 

Na niektóre z nagród, takie jak nowoczesne aparaty komórkowe czy zestawy DVD, trzeba „zapracować” tankując codziennie przez kilka lat ciężarówkę. Ale już np. na mikser czy odkurzacz uzbiera bez problemu także właściciel samochodu osobowego.

 

Jakie programy przygotowały dla swoich klientów stacje benzynowe?

 

Premium Club

 

Wielopartnerski program stacji Statoil, restauracji Pizza Hut i KFC, sieci salonów EMPiK oraz Banku BPH.Fot. Marek Jó¼wiak

 

Warunki przystąpienia: Uczestnikiem programu, będącym posiadaczem Karty Głównej, może zostać osoba fizyczna powyżej 18. roku życia, która wypełni formularz zgłoszeniowy u jednego z partnerów programu. Oprócz Karty Głównej można otrzymać również Karty Dodatkowe na których można zbierać punkty na wspólne konto. Przy czym nagrodę może odebrać tylko osoba na którą zarejestrowana jest Karta Główna.

 

Ile za ile? 10 punktów otrzymuje klient za każde 10 zł wydane w KFC, 20 pkt za 20 zł wydane w Pizza Hut, 5 pkt za 20 zł w Empik, 10 pkt za zakupy towarów i usług na stacji Statoli za kwotę 30 zł. Transakcje bezgotówkowe dokonywane przy użyciu karty kredytowej Premium Club-BPH: za każde 30 zł – 3 punkty. Dodatkowo u każdego z partnerów cały czas trwają akcje promocyjne, które pozwalają zdobywać punkty bonusowe.

 

Nagrody i bonusy: W katalogu na rok 2005 znajduje się 300 pozycji, a wśród nich m.in. akcesoria samochodowe, sprzęt RTV i AGD, prenumeraty czasopism, książki, płyty CD, filmy DVD, zestawy w restauracjach, usługi bankowe, a także zniżki na wycieczki oraz kursy wspinaczki czy windsurfingu. Kartą można również pomagać przekazując punkty na organizację charytatywną Towarzystwo Nasz Dom.

 

Liczba wydanych kart: 1 mln 750 tys.

 

Karta Vitay – Stacje Orlen

 

Warunki przystąpienia: Uczestnikiem programu może być każdy, kto ukończył 18 lat, dokonał jednorazowego zakupu za minimum 49 zł oraz wypełnił formularz zgłoszeniowy. Każdy przystępujący do programu klient otrzymuje Kartę Vitay, opatrzoną numerem oraz 200 punktów powitalnych.

Fot. Grzegorz Mehring  

Ile za ile? Za każdą złotówkę wydaną na paliwo na stacji Orlenu klient otrzymuje 2 punkty Vitay, za złotówkę przeznaczoną na zakupy innych towarów – 3 punkty, za korzystanie z usług (myjnia, odkurzacz) – 5 pkt, za zakupy ciepłych napojów, przekąsek i pieczywa własnego wypieku w barach znajdujących się w części sklepowej stacji – 10 pkt. Dodatkowe punkty można zdobywać przy okazji specjalnych promocji określonych towarów lub usług.

 

Nagrody i bonusy: W katalogu nagród znajdują się m.in. telekarty, plecaki, fotelik dla dziecka, sprzęt AGD, sprzęt turystyczny i wędkarski, zabawki, akcesoria samochodowe, ubezpieczenie w podróży po Europie, a także zniżki na wycieczki, rabaty przy zakupie sprzętu RTV i AGD, bielizny, zegarków, wyrobów skórzanych i innych.

 

Liczba uczestników: ponad 5 milionów (karty na bieżąco używa i punkty zbiera 60 proc. wszystkich klientów stacji Orlen).

 

Karta BP partnerclub – Stacje BP

 

Warunki przystąpienia: Kartę może otrzymać pełnoletnia osoba fizyczna, która dokona na stacji BP zakupu paliwa lub wybranych towarów i usług, których sprzedaż premiowana jest punktami i zgłosi wniosek o wydanie Karty.

 

Ile za ile? Stałą wartość punktową ma każdy rodzaj paliwa oferowany na stacji, jest to 1 punkt za jeden litr paliwa. Punkty można również zbierać korzystając z premiowanych usług lub kupując premiowane produkty na stacjach, np. 5-litrowy płyn zimowy do spryskiwaczy to 200 punktów lub kawa Segafredo to 88 punktów do nabicia na kartę.

 

Nagrody i bonusy: Punkty można wymieniać na artykuły dla majsterkowiczów, sprzęt turystyczny, zabawki, akcesoria samochodowe np. gaśnicę, kamizelkę odblaskową, apteczkę samochodową, sprzęt AGD, RTV, fotograficzny i biurowy, zniżki lub kupony do wykorzystania u partnerów BP m.in. w liniach lotniczych, sieci fast foodów, biurze podróży, hipermarkecie, wypożyczalni video i kinie. Za pomocą punktów można również wesprzeć popularnego Pajacyka – program dożywiania dzieci w szkołach zorganizowany przez Polską Akcję Humanitarą.

 

Liczba wydanych kart: 6 milionów

 

Smart – stacja Shell

 

Warunki przystąpienia: Klient otrzymuje kartę po uprzednim wypełnieniu i podpisaniu formularza zgłoszeniowego dostępnego na stacjach Shell, w serwisach Shell autoserv, sklepach Select lub na stronie internetowej programu Smart.

Fot. Jakub Morkowski  

Ile za ile? Litr Pb 95 to 1 pkt., 5 punktów przyznawane jest za litr V-Power Racing 99+, w programach auto myjni można zebrać od 10 do 50 punktów, za wydanie 2,5 zł w sklepie stacji i Shell autoserv otrzymać można 1 pkt. Punkty zdobywać można również podczas akcji promocyjnych i u partnerów m.in. ubezpieczalni, banku czy przy zakupie prenumeraty.

 

Nagrody i bonusy: W katalogu Smarta można znaleźć 300 prezentów m.in. kolekcje koszulek i gadżetów z serii Jazda z Ferrari, sprzęt AGD i RTV, skorzystać ze zniżek u partnerów programu np. w kinie, sieci wypożyczalni video, aqua parku czy biurze podróży oraz przekazać punkty na cel charytatywny.

 

Liczba wybranych kart: 2 mln 700 tys.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości