Formuła BMW: Szczerbiński trzeci w końcowej klasyfikacji

(ip)
W miniony weekend odbyła się ostatnia runda tegorocznych mistrzostw Formuły BMW InterSteps. Tym razem młodzi kierowcy ścigali się na angielskim torze Croft, na którym Patryk Szczerbiński trzykrotnie stanął na podium. Mimo problemów technicznych z pierwszej połowy sezonu, Patrykowi udało się zakończyć mistrzostwa na bardzo dobrej, trzeciej pozycji.

Wyścigowy weekend na torze Croft rozpoczął się po myśli Polaka, który w sesji kwalifikacyjnej jechał świetnie, dzięki czemu wywalczył dwa pole position oraz jedno drugie pole startowe.

Podczas pierwszego wyścigu Patryk zaliczył dobry start i utrzymał, wywalczoną w sesji kwalifikacyjnej, pierwszą pozycję. Niestety na torze pojawił się safety car, przez co kierowcy musieli zwolnić. Po zjeździe samochodu bezpieczeństwa zawodnik zespołu Falcon Motorsport popełnił mały błąd i został wyprzedzony przez Jaka Dennisa. Ostatecznie Patryk ze stratą 0.745 s. zajął drugie miejsce, ale z wynikiem 1 m 23.177 s. zdołał uzyskać najlepszy czas jednego okrążenia.

Padający przed drugim wyścigiem deszcz spowodował, że większość kierowców postanowiła założyć opony przeznaczone do jazdy po mokrej nawierzchni. Tylko Moore i Nutbrown pozostali na oponach typu slick. Szczerbiński ponownie popisał się dobrym startem i utrzymał pozycję lidera. Jake Dennis starał się wywierać presję na kierowcy Falcon Motorsport, ale Patryk nie oddał prowadzenia do końca wyścigu odnosząc swoje szóste zwycięstwo w tym sezonie. Ponadto zawodnikowi z Koszalina raz jeszcze, z czasem 1 m 31.030 s, udało się uzyskać najlepszy wynik jednego okrążenia.

Do trzeciego wyścigu Patryk ruszał z drugiego pola. Mimo dobrego startu, Polakowi nie udało się dogonić Dennisa, który zwycięstwem przypieczętował tytuł mistrza serii BMW InterSteps. Szczerbiński zakończył wyścig na drugim miejscu, a w klasyfikacji generalnej uplasował się na bardzo dobrej, trzeciej pozycji.