Gdzie się kończy zakaz? cz.2

(maj)
Wiemy, że skrzyżowanie odwołuje znak zakazu. Jednak na drodze dwujezdniowej skrzyżowanie odwołuje obowiązywanie zakazu wyłącznie na tej jezdni, która łączy się z drogą poprzeczną.
Gdzie się kończy zakaz? cz.2

Przeczytaj też: Gdzie się kończy zakaz? cz.1Popatrzmy na rysunek. Na jezdni z lewej strony pojazd A stoi przed znakiem zakazu zatrzymywania. Nie popełnia wykroczenia. Pojazd B stoi już za znakiem, a więc na zakazie. Na tej części drogi zakaz obowiązuje do skrzyżowania. Zatem pojazd C może już swobodnie przystanąć za skrzyżowaniem pamiętając o zachowaniu odległości 10 m od skrzyżowania, gdzie zatrzymywać się nie wolno.
Na jezdni obok wszystkie trzy pojazdy stoją w sposób niedozwolony. Na całym odcinku obowiązuje bowiem zakaz zatrzymywania. Jezdnia nie ma połączenia ze skrzyżowaniem, więc skrzyżowanie nie odwołało zakazu. W tym przypadku zakaz odwołać mogą jedynie znaki.
Pokazaliśmy trzy znaki odwołujące zakazy - ze strzałką wskazującą, że znak obowiązuje do tego miejsca, z tabliczką koniec oraz uniwersalny znak odwołujący wszystkie zakazy obowiązujące wcześniej. W pokazanym przypadku odwoła nie tylko wspomniany wcześniej zakaz zatrzymywania, ale też znak ograniczenia prędkości.

od 16 lat
Wideo

Policyjne drony na Podkarpaciu w akcji

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty