Wszystko
o samochodach

Kalkulator ubezpieczenia OC i AC

Ubezpieczenia OC i AC. Co trzeba o nich wiedzieć? Pytania i odpowiedzi.

Od czego zależy wysokość polisy OC?

Największy wpływ na cenę polisy mają: marka i model pojazdu, pojemność silnika, historia szkód na koncie właściciela pojazdu, wiek kierowcy, data wydnia prawa jazdy i posiadane zniżki.

Sposób na tanie OC. W jaki sposób można zaoszczędzić?

Najlepszą metodą aby zaoszczędzić, jest skorzystanie z porównywarki internetowej. Korzyści finansowe przyniesie także dopisanie do dowodu rejestracyjnego kierowcy z większymi zniżkami. Na niższą cenę ubezpieczenia mogą też liczyć właściciele aut z mniejszymi silnikami.

Ile można zaoszczędzić na polisie OC, korzystając z kalkulatora?

Korzystanie z kalkulatora może przynieść ponad 500 złotych oszczędności w skali roku. To aż połowa średniej ceny polisy OC.

W jakich krajach Europy obowiązuje polisa OC?

Ubezpieczenie to jest obowiązkowe we wszystkich krajach należących do Unii Europejskiej. W takich krajach, jak Albania, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Iran, Izrael, Macedonia, Maroko, Mołdawia, Rosja, Tunezja, Turcja i Ukraina ten dokument nie jest uznawany.

Na jaki okres zawiera się ubezpieczenie OC?

Ten typ ubezpieczenia komunikacyjnego można zawrzeć na 12 miesięcy. Polisę krótkoterminową można wykupić tylko dla pojazdów sprowadzonych z zagranicy, będących własnością komisu, zarejestrowanych czasowo lub zabytkowych.

Jak wypowiedzieć polisę OC?

Ubezpieczenie to można wypowiedzieć wyłącznie pisemnie, najpóźniej na jeden dzień przed końcem obowiązywania obecnej polisy. Brak wypowiedzenia oznacza automatyczne przedłużenie ważności takiego ubezpieczenia.

Czy można zmienić ubezpieczyciela OC?

Zgodnie z przepisami, zmiana ubezpieczyciela w czasie obowiązywania obecnej umowy jest możliwa. Należy tylko pamiętać, aby zachować ciągłość ubezpieczeniową. Brak ważnej polisy wiąże się z surowymi karami finansowymi.

Czym jest i co obejmuje polisa AC?

To dobrowolne ubezpieczenie komunikacyjne. Pozwala na uzyskanie odszkodowania w sytuacji, w której to ubezpieczony spowodował wypadek lub jego auto zostało uszkodzone bądź skradzione.

Czy AC chroni również bagaż przewożony w aucie?

Wszystko zależy od zakresu ubezpieczenia. Poszczególne oferty w różnych towarzystwach różnią się od siebie. Nie każde AC chroni bagaż znajdujący się w pojeździe.

Co to jest udział własny w szkodzie?

To kwota, jaką właściciel pojazdu zapłaci za naprawę pojazdu w przypadku jego uszkodzenia. Szczegóły dotyczące jej wysokości zawsze zapisane są w umowie ubezpieczeniowej.

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.