Marko Jerman Królem Rijeki

(ip)
Daniel Bukowski Superstock 600 Fot:  Suzuki GRANDys duo
Daniel Bukowski Superstock 600 Fot: Suzuki GRANDys duo
Marko Jerman zdominował trzecią rundę tegorocznych zmagań Alpe Adria na torze Rijeka w Chorwacji. Zgodnie z przewidywaniami zawodnik zespołu Suzuki GRANDys duo wygrał wyścigi klas Superbike i Superstock 1000, a dodatkowo zainkasował komplet bonusowych punktów za kwalifikacje i najlepsze okrążenia wyścigów.

Dzięki sukcesowi na swoim domowym torze Marko został liderem klasyfikacji generalnej w klasie Superbike przesuwając na

drugie miejsce Andy Meklaua, który w Chorwacji nie startował. 27 punktów zdobytych w klasie Superstock 1000 pozwoliło zbliżyć się do lidera tej klasy Michala Filli.

Mniej szczęścia w Rijece miał Daniel Bukowski, który w niedzielny poranek miał poważny upadek w sesji rozgrzewkowej.
Mimo poważnych uszkodzeń motocykla nasz zawodnik stanął na starcie wyścigu i zajął w nim szóste miejsce. Mimo, że po razpierwszy w tym sezonie Daniel nie stał na podium nadal jest wiceliderem klasyfikacji generalnej.

Jacek Grandys, manager Suzuki GRANDys duo:
Bardzo się cieszę, że Marko wykonał zakładany plan w 100% i w obu klasach walczy o mistrzowskie tytuły. Daniel też mimo

Marko Jerman Superbike Fot:  Suzuki GRANDys duo
Marko Jerman Superbike Fot: Suzuki GRANDys duo

upadku i słabszego wyścigu nie traci dystansu do lidera i w następnych wyścigach będzie starał się odrobić straty. Dziękuję całemu zespołowi za wykonaną pracę i już nie mogę się doczekać kolejnych zawodów.

Daniel Bukowski, Superstock 600:
Po kwalifikacjach wprowadziliśmy pewne zmiany w ustawieniach motocykla i chcieliśmy je sprawdzić w czasie rozgrzewki. Niestety jeden z zawodników przede mną wykonał nieprzewidziany manewr i przy dużej prędkości wyleciałem z toru. Zespół spisał się doskonale i mogłem wystartować w wyścigu, co nie było takie pewne, ponieważ maszyna była w opłakanym stanie. W samym wyścigu nie mogłem utrzymać tempa czołówki, chociaż kręciłem dobre czasy. Najważniejsze, że liczymy się nadal w
walce o tytuł i już nie mogę doczekać się Mostu.

Marko Jerman Superstock 1000 Fot:  Suzuki GRANDys duo
Marko Jerman Superstock 1000 Fot: Suzuki GRANDys duo