Polski rekord w Dakarze!

(mp)
Krzysztof Hołowczyc z Jean-Markiem Forintem zajęli 8. pozycję podczas 15. odcinka Rajdu Dakar. To najlepszy wynik Polaków w historii tych zawodów.
Krzysztof Hołowczyc z Jean-Markiem Forintem zajęli 8. pozycję podczas 15. odcinka Rajdu Dakar. To najlepszy wynik Polaków zanotowany w historii tych zawodów.

- Strasznie się cieszę z tego wyniku, chociaż pod koniec Dakaru wszyscy jedziemy raczej spokojnie i nikt przesadnie nie ciśnie. Dla mnie była to rozważna i czysta jazda, bez żadnych awarii - powiedział Krzysztof Hołowczyc na mecie.

Etap z Tambacoundy do Dakaru liczący 569 km wygrał wśród kierowców samochodów osobowych Giniel De Villiers/ Jean-marie Lurquin. W klasyfikacji generalnej prowadzi ekipa Stephane Peterhansel/Jean-paul Cottret  przed załogami Luc Alphand/Gilles Piccard i Giniel De Villiers/ Jean-marie Lurquin.

Hołwczyc i Fortin zajmują 60. pozycję w klasyfikacji generalnej.

Jacek Czachor i Marek Dąbrowski bez przygód ukończyli 15. odcinek na 12. i 13. miejscu. W klasyfikacji generalnej motocyklistów plasują się na 12. i 11. pozycji.

Do mety tegorocznego Dakaru pozostało jeszcze 68 kilometrów, w tym 31 km odcinka specjalnego.