Polskie drogi budowane z popiołu?

(ip)
Fot. UM Ostrołęka
Fot. UM Ostrołęka
Popioły na drogi. Tak w skrócie można podsumować konferencję poświęconą wykorzystaniu w budownictwie ubocznych produktów spalania. Ostrołęcki samorząd reprezentował na spotkaniu wiceprezydent Paweł Stańczyk.
Fot. UM Ostrołęka
Fot. UM Ostrołęka

W minioną środę specjaliści związani z recyklingiem ubocznych produktów spalania przedstawili możliwości wykorzystywania popiołów samorządowcom oraz przedsiębiorcom związanym z budownictwem drogowym. Celem spotkania było udowodnienie, że popioły mogą być pełnowartościowym a zarazem ekologicznym materiałem wykorzystywanym do budowy dróg.

Prelegenci zajmujący się tą tematyką przedstawili w swoich wystąpieniach teoretyczne i praktyczne przykłady zastosowania popiołów przy produkcji materiałów budowlanych i w drogownictwie. Organizatorem konferencji była gdyńska firma EKO-ZEC, która od wielu lat jest odbiorcą pyłów podymnicowych z ostrołęckiej elektrowni.

Zaopatruje ona w ten surowiec między innymi polskie cementownie. Obecnie planuje szersze wykorzystanie popiołów , jako taniego i ekologicznego materiału do podbudowy dróg.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Bydgoska policja pokazała filmy z wypadków z tramwajami i autobusami

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty