Rallycross: Zoll trzeci w Słomczynie

(ip)
W dniach 18-19 czerwca 2011 roku odbyła się na torze w Słomczynie runda Mistrzostw Polski oraz Mistrzostw Europy Strefy Centralnej w Rallycrossie.

W dniach ubiegły weekend odbyła się na torze w Słomczynie runda Mistrzostw Polski oraz Mistrzostw Europy Strefy Centralnej w Rallycrossie.

W swoim pierwszym starcie nowym autem na "domowym" torze, Łukasz Zoll zajął trzecie miejsce w klasie Supercars. W klasie Supercars deszcz, który przeszedł nad torem w trakcie Finału B klasy Supercars, przewrócił do góry nogami klasyfikację. Kwalifikacje odbywały się na suchym torze, dzięki czemu handicap mieli zawodnicy w mocniejszych samochodach. Łukasz Zoll, początkowo zajął 7. miejsce.

Jednak warunki pogodowe spowodowały, że od mocy aut, znacznie bardziej zaczęła liczyd się umiejętnośd jazdy na mokrej nawierzchni. Wykorzystał to Łukasz Zoll, który zwyciężył w Finale B. Ostatecznie, w Finale A, zajął trzecie miejsce, dojeżdżając do mety tuż za plecami Aloisa Höllera oraz Marcina Wicika. Następne zawody, w których zobaczymy Łukasza Zolla, odbędą 16-17 lipca na węgierskim torze w Kakucs. Zaliczany do klasyfikacji Mistrzostw Europy Strefy Centralnej wyścig, będzie przedostatnią rundą tego czempionatu.

Przypomnijmy, że od 2009 roku obowiązuje następujący podział na klasy:

- dywizja narodowa
- (dawna klasa 2) klasa markowa Fiatów Cinquecento i Seicento.
- dywizja 4
- auta z utraconą homologacją, które nie mogą startować w dywizji 1A oraz w dywizji 2.