Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 37858 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Wybierz pojazd:

Zebraliśmy dla Ciebie opinie o 838 modelach samochodów z 80 marek.

Oceń swoje auto

Fiat Tipo (2015 - teraz) - opinia użytkownika Wagadugu

2019-06-11, Wagadugu

Marka: Fiat
Model: Tipo
Generacja: (2015 - teraz)
Rok produkcji: 2016
Przebieg: 45 tys. km
Nadwozie: sedan
Silnik: 1.4

Podsumowanie:

No cóż ... to Tylko FIAT, kiedy zachwyt i podniecenie opada - dostrzega się wiele wad, ale zalety pozostają. Za taką cenę (57tys zł) kupiłem w swoim czasie auto z wyposażeniem LONGUE jedynie bez kamery cofania. Spalanie zadowalające, silnik niestety słaby, ale jednostka 120KM nie jest lepsza jeśli chodzi o osiągi - jednakże pamiętajmy, że to nie jest wóz sportowy. Na duży minus jakość materiałów wnętrza i zewnętrza - przednia szyba uszkadza się od każdego kamyczka jaki uderzy, materiały wnętrza ulegają łatwemu uszkodzeniu/porysowaniu, lakier rysuje sie jak kredą po tablicy i wgniata - chyba jakieś... cienkie blachy. Najbardziej irytująca wada, która całkowicie zniechęciła mnie do marki FIAT to rozszczelnienie uszczelek szyb kierowcy/pasażera z przodu poprzez normalną eksploatację siłowniczków podnoszenia/opuszczania szyb przednich w tak krótkim czasie. Miejsca dużo! bagażnik bardzo duży. Nic nie skrzypi, nic nie trzeszczy.

Ocena ogólna użytkownika:

Czy poleciłbyś innym zakup tego samochodu?

 • Silnik:
  4.0

  Denerwujące jest jej chrupanie podczas łapania biegów, Dwójka ma czasem problem z wejściem - w dzisiejszych czasach obsługa skrzyni biegów jednym palcem powinna sie odbywać bez problemów a nie z dużą siłą - żeby "nie tarło" - to nie Żuk...

 • Zawieszenie:
  5.0

  bez zastrzeżeń

 • Wnętrze:
  3.0

  Ogólnie prezentuje się dobrze, ładne fotele, materiał wyższej jakości na świetnie prezentującej się desce rozdzielczej, na drzwiach już twardy słabszy, ale.... no właśnie... powinna być możliwość wymiany wyświetlacza komputera 5" na 7" nastychmiast jak tylko wprowadzili SW/Hatchback - bo już po 3 latach ten wyświetlacz trąci myszką. Śtarła mi się warstwa farby na podłokietnikach drzwi podczas czyszczenia ich ... ściereczką ?! - mega słabe. I największa lipa - siłowniki otw/zam szyb przy zamknięciu i położeniu max w górę wypychają szybę i jej uszczelki do zewnątrz ... co powoduje rozszczelnienie kabiny i słychać świst jak ... w polonezie... LIPA na maxa, a samochód ma dopiero 3 lata.

 • Komfort jazdy:
  4.0

  Dobrze się prowadzi, dobrze trzyma się drogi, układ kierowniczy bardzo przyjemny - daje poczucie stabilności i solidności oraz bezpieczeństwa, zawieszenie poprawne. Na autostradach jest słabo - tempomat w tej wersji silnika (1.4) nie jest w stanie utrzymywać zadanych prędkości (160 - nie, czasem z ustawionych 140 pod górkę nie utrzymuje - jest to mega irytujące) - oznacza jednocześnie, że jest to samochód idealny na polskie drogi. Przyspieszenie - nudne, bardzo przeciętne, ale poprawne, niestety jak chcemy kogoś bardzo dynamicznie wyprzedzić to najlepiej z 6/5 redukować na .....3/4 z tym, że na 3 zabraknie nam obrotów i pójdzie odcięcie przy wyprzedzaniu np. TIR-a na jednopasmówce (ogr. 90km/h) i podczas manweru wyprzedzania musimy zmieniać bieg - mało to bezpieczne.

Zużycie Paliwa

Śr. spalanie - cykl miejski 7l/100km
Śr. spalanie - cykl mieszany 6l/100km
Śr. spalanie - trasa 5l/100km

Zalety i Wady

Zalety:
 • Piękny wygląd zewnętrzny
 • Takie wyposażenie w takiej cenie (Opening Edition Plus)
 • ładne wnętrze (było w 2015)
 • dużo miejsca, duży bagażnik
 • komfort jazdy
 • zadowalające spalanie
Wady:
 • Słaby silnik
 • szybko zużywające się elementy wnętrza i zewnętrza
 • słaby bardzo podatny na uszkodzenia - lakier, szyby oraz elementy wnętrza
 • to tylko FIAT
 • Rozszczelnienie uszczelek szyb przednich drzwi od normalnej eksploatacji w tak krótkim czasie ?! serio?!

Oceń swoje auto

Znajdujesz się w dziale Fiat Tipo (2015 - teraz) opinie. Kierowcy szczegółowo opisują doświadczenia, które zdobyli podczas eksploatacji tego samochodu. Poznaj opinie kierowców na temat silnika, zawieszenia, wnętrza, komfortu jazdy, zużycia paliwa i innych parametrów generacji Fiat Tipo (2015 - teraz).

Fiat Tipo Cena

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Fiat Tipo opinie

Oceń swoje auto

Top 5 motofaktów

Fiat Tipo (2015 - teraz) zdjęcia

Testy i porównania

Premiery i nowości

Ogłoszenia z gratka.pl