Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 38018 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Wybierz pojazd:

Zebraliśmy dla Ciebie opinie o 839 modelach samochodów z 80 marek.

Oceń swoje auto

Jeep Grand Cherokee IV [WK2] (2010 - teraz) - opinia użytkownika Kiwi

2020-07-07, Kiwi

Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Generacja: IV [WK2] (2010 - teraz)
Rok produkcji: 2014
Przebieg: 200 tys. km
Nadwozie: SUV
Silnik: 3.0 CRD

Podsumowanie:

Jeep dużo się nauczył przy współpracy z europejskimi firmami. Miałem kiedyś WJ i w porównaniu z WK2, to jest przepaść na korzyść tego drugiego. Owszem są tandetne plastiki w połączeniu z dobrej jakości drewnem i skórą, są wibrujące elementy przy głośniejszej muzyce, ale co najważniejsze auto jest bezawaryjne i bardzo komfortowe. Do tego nie nazwałbym go SUV'em, gdyż jego właściwości terenowe są ponadprzeciętne. Może i nie jest to pełnokrwista terenówka, ale ze wszystkimi SUV'ami Mercedesa, BMW, Audi i innych wygrywa rywalizację w terenie na głowę. Jeździłem przed WK2 Mercedesem GL, więcej czasu spędzałem w warsztatach niż na drodze, a przy Jeepie nie miałem najmniejszej awarii. Samochód naprawdę godny polecenia, nie dość że bezawaryjny, to po oklejeniu folią wszystkich paskudnych chromów na czarno, jak również złotych plastików w środku, prezentuje się rewelacyjnie i ściąga uwagę wszystkich. Do tego w terenie mimo braku ramy, spisuje się rewelacyjnie. Mocno niedoceniony cenowo, gdyż posiada absolutnie wszystko na wyposażeniu, łącznie z radarem (mówimy tu o wersji Summit). Chcąc kupić SUV'a Mercedesa z takim wyposażeniem wydacie 300% ceny Jeepa, tylko po to, żeby mieć gwiazdę na masce, a i tak będziecie siedzieć w warsztatach zamiast na drodze.... Warto??? Dla samego snobizmu??? Chyba NIE!!!!

Ocena ogólna użytkownika:

Czy poleciłbyś innym zakup tego samochodu?

 • Silnik:
  5.0

  Skrzynia ZF współpracuje z silnikiem PSA prawie perfekcyjnie. Ma co prawda pewne "zawahania", ale i tak zostawia nie jedno auto sportowe w tyle przy ruszaniu ze świateł.

 • Zawieszenie:
  5.0

  Miechy pneumatyczne robią bardzo dobrą robotę. Po pierwsze nie psują się tak jak w Mercedesach, a po drugie dają potężny komfort jazdy,

 • Wnętrze:
  4.0

  Jak to Ameryka, coś tam stuka, coś tam zatrzeszczy, ale to i tak lepsze niż grubsze awarie w Mercedesie, czy BMW, które w Jeepie nie występują. Jeep dużo się nauczył po współpracy z firmami europejskimi, czyli Mercedesem i Fiatem. Wnętrze jest super komfortowe, chociaż złote wstawki z tandetnego plastiku przy drewnie i skórze ewidentnie nie pasują.

 • Komfort jazdy:
  5.0

  Komfort jazdy jest na najwyższym poziomie.

Zużycie Paliwa

Śr. spalanie - cykl miejski 11l/100km
Śr. spalanie - cykl mieszany 10l/100km
Śr. spalanie - trasa 9l/100km

Oceń swoje auto

Znajdujesz się w dziale Jeep Grand Cherokee IV [WK2] (2010 - teraz) opinie. Kierowcy szczegółowo opisują doświadczenia, które zdobyli podczas eksploatacji tego samochodu. Poznaj opinie kierowców na temat silnika, zawieszenia, wnętrza, komfortu jazdy, zużycia paliwa i innych parametrów generacji Jeep Grand Cherokee IV [WK2] (2010 - teraz).

Jeep Grand Cherokee Cena

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Jeep Grand Cherokee opinie

Oceń swoje auto

Top 5 motofaktów

Jeep Grand Cherokee IV [WK2] (2010 - teraz) zdjęcia

Testy i porównania

Premiery i nowości

Ogłoszenia z gratka.pl