Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 39043 opinie. Oceń swoje auto Zamknij

Wybierz pojazd:

Zebraliśmy dla Ciebie opinie o 855 modelach samochodów z 81 marek.

Oceń swoje auto

MG ZT (2001 - 2005) - opinia użytkownika Fungo

2020-08-17, Fungo

Marka: MG
Model: ZT
Generacja: (2001 - 2005)
Rok produkcji: 2002
Przebieg: 135 tys. km
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.5

Podsumowanie:

MG ZT niej est samochodem dla kierowcy który chce jedynie lać paliwo i jeździć. To auto-księżniczka, które wymaga stałego jego doglądania, sprawdzania czy wszystko działa, inspekcji systemu chłodzenia (można zastosować trwalsze zamienniki ale wiąże się to z kosztami oraz znalezieniem odpowiedniego mechanika), potrafiące płatać figle elektroniką czy rozpadającym się wnętrzem - klamki mimo że ładnie się prezentują, to PO RA ŻKA. Auto drogie w utrzymaniu, wymagające wiedzy, fachowego mechanika oraz dbania o nie jak o klejnot. Kto chce się wyróżnić z tłumu i ma na to kasę - śmiało, choć nie wiem czy samochód odwdzięczy mu się wystarczającymi wrażeniami z jazdy. Dla zwykłego "Janusza" - owszem, dla kogoś bardziej wymagającego - będzie to pomyłka.

Ocena ogólna użytkownika:

Czy poleciłbyś innym zakup tego samochodu?

 • Silnik:
  4.0

  Skrzynia biegów bez żadnych zastrzeżeń - wchodzi gładko, nie sprawia problemów, jest krótka w przełożeniach i bardzo wygodna w użytkowaniu. Silnik ogółem daje radę, choć wielkiego wrażenia nie robi - brzmi fajnie, ale tylko fajnie, do 3 tysięcy obrotów jest dość zamulony, nie trzyma fabrycznych parametrów a spalanie potrafiące dochodzić nawet do 18l - przeraża. Trzeba pamiętać że pomimo swoich sportowych ambicji, NIE JEST to auto sportowe a jedynie "usportowione". Dodać do tego trzeba fakt mnóstwa problemów okołosilnikowych - system VIS, sprzęgło, system chłodzenia...

 • Zawieszenie:
  4.0

  Zawieszenie twarde. Na Polskie drogi stanowczo za twarde - kierowcą rzuca na każdej dziurze i przesiadka do jakiegokolwiek innego, niezmodyfikowanego zawieszenia daje ulgę. Plus - trzyma się drogi jak przyklejony.

 • Wnętrze:
  3.0

  Wnętrze jest na prawdę piękne, ale jakość jego wykonania to inna bajka - odchodzące boczki od drzwi, łamiące się, jednorazowe klamki, głupiejąca elektronika, zacinająca się zmieniarka, powypalane piksele na ekranie komputera... Potrafi to wszystko doprowadzić do szewskiej pasji.

 • Komfort jazdy:
  4.0

  Samochód bardzo komfortowy o świetnych, kubełkowych fotelach jednak zbyt twarde zawieszenie oraz za mało mocy, nawet w wersji 190km, obniżają ocenę.

Zużycie Paliwa

Śr. spalanie - cykl miejski 15l/100km
Śr. spalanie - cykl mieszany 13l/100km
Śr. spalanie - trasa 10l/100km

Zalety i Wady

Zalety:
 • Komfort
 • Mimo wszystko - silnik KV6 oraz jego kultura pracy
 • Wygląd
 • Sportowe ambicje
 • Relatywnie odporny na rdzę
Wady:
 • Budżetowe wykonanie (zbliżające się bankructwo firmy)
 • Poważne problemy okołosilnikowe
 • Bardzo drogie naprawy
 • Za wysokie (jak na takie osiągi) spalanie
 • Silnik 1.8T serii K to kpina z użytkowników (wady konstrukcyjne i niekończące się awarie)

Oceń swoje auto

Znajdujesz się w dziale MG ZT (2001 - 2005) opinie. Kierowcy szczegółowo opisują doświadczenia, które zdobyli podczas eksploatacji tego samochodu. Poznaj opinie kierowców na temat silnika, zawieszenia, wnętrza, komfortu jazdy, zużycia paliwa i innych parametrów generacji MG ZT (2001 - 2005).

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

MG ZT opinie

Oceń swoje auto

Top 5 motofaktów

Premiery i nowości