Surowe kary nie dla wszystkich. Parlamentarzyści z drogowym immunitetem [VIDEO]

(mm) TVN Turbo/x-news
Fot. Archiwum Polskapresse
Fot. Archiwum Polskapresse
Nowe przepisy ruchu drogowego wchodzące w życie 18 maja cały czas budzą sporo kontrowersji. O ile w kwestii karania pijanych kierowców wszyscy są zgodni, to jeśli chodzi o odbieranie prawa jazdy na trzy miesiące, pojawia się pewien niesmak. Wszystko dlatego, że kary te, jak zwykle, nie będą dotyczyły posłów, senatorów i sędziów.
Fot. Archiwum Polskapresse
Fot. Archiwum Polskapresse

Od 18 maja kierowca po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h straci prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Zostanie ono odebrane bezpośrednio przez kontrolującego policjanta na drodze. Jeżeli osoba ta będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd bez prawa jazdy, 3 miesięczny okres będzie przedłużony do 6 miesięcy. W przypadku ponownego prowadzenia pojazdu w przedłużonym okresie, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Po cofnięciu uprawnień kierowca będzie musiał ponownie zdać egzamin.

Kary te nie będą dotyczyły posłów, senatorów i sędziów.

- Zachowanie w ruchu drogowym nie powinno być objęte immunitetem poselskim czy sędziowskim, gdyż nie łączy się ono z obowiązkami służbowymi - zaznacza Andrzej Markowski, psycholog transportu.

Podobnego zdania jest Emil Rau z TVN Turbo, który zaznacza, że posłowie, senatorowie oraz sędziowie są normalnymi osobami i przekraczając prędkość o 50 km/h w terenie zabudowanym, tak jak każdy inny uczestnik ruchu drogowego, powinni utracić prawo jazdy.

od 16 lat
Wideo

Policyjne drony na Podkarpaciu w akcji

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty