Zwycięstwo Cairoli’ego i Herlingsa w brytyjskim Grand Prix

(ip)
Po obfitym deszczu i powstałym po nim błocie, które wskazywało, że zawodnicy Pirelli będą wybierać podczas brytyjskiego Grand Prix opony Scorpiontm MX MidSoft 32 Mud na tył, ósma runda Mistrzostw Świata FIM w Motocrossie odbyła się w idealnych warunkach i opony Scorpiontm MX MidSoft 32 na tył były najlepszym wyborem na wietrzne Grand Prix, które odbywało się tuż za Winchesterem.

Niedawna śmierć ojca Antonio Cairoli’ego oznaczała, że Mistrz Świata nie był w najlepszej fizycznej i psychicznej formie na ten

fot: Pirelli

wyścig, jednak zdołał zwyciężyć ponownie zajmując pierwszą i drugą pozycję w wyścigach, co pozwoliło Sycylijczykowi na umocnienie swojego prowadzenia w rankingach MXGP oraz powiększenie liczby wygranych w karierze do poziomu 68 zwycięstw. Z kolejnych po nim w klasyfikacji pięciu zawodników, najwyższe – drugie – miejsce zajął Belg Clement Desalle, który został poszkodowany przez kraksę w pierwszym wyścigu, by zakończyć kolejno jako czwarty i pierwszy. Trzeci w klasyfikacji ogólnej był Jeremy van Horebeek: zawodnik Yamahy, zajmujący po raz siódmy z rzędu miejsce na podium i który dotarł tuż przed Południowoafrykańczykiem Tyla Rattray’em.

Pirelli zdominowało MX2 dzięki kolejnemu tryumfowi broniącego się mistrza Jeffrey’a Herlingsa, który zdobył swoje czwarte, kolejne podwójne zwycięstwo. Holender zwiększył swoją przewagę w zawodach nad Arnaudem Tonusem, który był drugi na torze Matterley i nad zaskakującym nastolatkiem, Słoweńcem, Timem Gajserem (który zdobył swoje pierwsze podium w Grand Prix). Czwarty w klasyfikacji generalnej, pomimo złamanej dłoni, był kolega Herlinga z zespołu Red Bull KTM, Jordi Tixier.
Pirelli kontynuowało swoje sukcesy w europejskich zawodach: za sprawą Samuela Bernardiniego dominującego w klasie EMX300 i utrzymującego prowadzenie w lidze czy Stevena Clarke’a, który pomimo ukończenia wyścigu na czwartym miejscu na własnym torze, pozostaje w posiadaniu czerwonego plastronu EMX250.

Runda dziewiąta MXGP odbędzie się 1. czerwca w Saint Jean d’Angely podczas Grand Prix Francji.