Wszystko
o samochodach
Wybierz pojazd:

Zebraliśmy dla Ciebie opinie o 860 modelach samochodów z 81 marek.

Opel Corsa C (2000 - 2006) - opinia użytkownika Dawid Wójs

2013-04-04, Dawid Wójs

Marka: Opel
Model: Corsa
Generacja: C (2000 - 2006)
Rok produkcji: 2004
Przebieg: 89 tys. km
Nadwozie: Hatchback
Silnik: 1.2

Podsumowanie:

Auto dostałem a nie kupiłem, więc darowanemu koniowi się w zęby nie patrzy. Sporo problemów miałem z eliminacją usterki polegającej na gasnięciu samochodu w czasie upałów - okazało się, że pompa w podwyższonej temperaturze nie tłoczyła odpowiedniego ciśnienia. Stosunkowo trwałe zawieszenie o niezłym zestrojeniu. Kiepskie (paliwożerne) silniki

Ocena ogólna użytkownika:

Czy poleciłbyś innym zakup tego samochodu?

  • Silnik:
    3.0

    Silnik 1.2 to absolutne minimum do tego samochodu. Mocy zaczyna brakować w trasie jadąc we dwójkę z bagażami. Do tego silnik nie jest ekonomiczny - spalanie w mieście w przedziale 7-8l/100km jest zdecydowanie za duże. Niższe wyniki mają znajomi w nowocześniejszych benzyniakach 1.6 i o znacznie wiekszych mocach. Awaryjny osprzęt - wymieniłem juz czujnik połozenia wału korbowego, sondę lambda i pompę paliwa. Akcja przywoławcza w 2005 roku - wymiana łańcucha rozrządu. Samochód od początku w rodzinie, więc przebieg potwierdzony, a takie usterki po niespełna 90tyś kilometrów nie powinny mieć miejsca. Skrzynia mało precyzyjna - często są problemy z wrzuceniem wstecznego (trzeba wtedy ponownie wcisnąć sprzęgło i dopiero próbować zmiany, żeby się synchronizatory odrobinę obróciły). Mechanizm wybieraka skrzyni szybko się wyrabia, nie jest tak tragicznie jak we Fiatach, ale dobrze też nie jest. Uszczelnienie wybieraka jest kiepskie - skrzynia w tym miejscu jest wiecznie zapocona.

  • Zawieszenie:
    4.0

    W drugim roku eksploatacji spadły obie osłony przegubów! Mimo to przeguby dopiero teraz zaczęły klekotać. Do tej pory wymiany wymagały tylko końcówki drążków kierowniczych (oba) i dwukrotnie zmienione łączniki stabilizatora. Wahacze i ich tuleje (i sworzeń) jeszcze się trzymają - za to plus. Pękła sprężyna McPhersona w prawej kolumnie - za to minus. Amortyzatory wciąż z pierwszego montażu, ale zbliża się ich wymiana. Hamulce przednie jeszcze na oryginalnych tarczach. Problemy z zapiekającym się mechanizmem od hamulca ręcznego na szczękach hamulcowych.

  • Wnętrze:
    2.0

    Czarno, ponuro, twardo - to o plastikach. Deska sama w sobie nie trzeszczy, ale skrzypi radio (2DIN) w miejscu jego zamocowania do deski. Do wnętrza wlewała sięwoda, która gromadziła się w jednej ze skrzynek elektrycznych w podszybiu - uszczelnienie pokrywy rozwiązało problem, ale woda gromadząca się wokół komputera i sporej ilości kabli elektrycznych to ewidentny minus.

  • Komfort jazdy:
    3.0

    Ilość miejsca jak to w samochodzie miejskim, więc nie podlega ocenie. Jest sztywno, ale bez przesady. Jazda w trasie męczy kierowcę - kolano tłucze się po konsoli środkowej i fotele nie są wygodne.

Zużycie Paliwa

Śr. spalanie - cykl miejski 8l/100km
Śr. spalanie - cykl mieszany 7l/100km
Śr. spalanie - trasa 6l/100km

Zalety i Wady

Zalety:
  • ceny części zamiennych (ale nie wszystkich)
  • dość trwałe zawieszenie
Wady:
  • paliwożerny silnik
  • ubogie wyposażenie podstawowych wersji (brak ABS)
  • usterki osprzętu silnika

Oceń swoje auto

Znajdujesz się w dziale Opel Corsa C (2000 - 2006) opinie. Kierowcy szczegółowo opisują doświadczenia, które zdobyli podczas eksploatacji tego samochodu. Poznaj opinie kierowców na temat silnika, zawieszenia, wnętrza, komfortu jazdy, zużycia paliwa i innych parametrów generacji Opel Corsa C (2000 - 2006).

Opel Corsa Cena

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Opel Corsa opinie

Oceń swoje auto

Testy i porównania

Premiery i nowości