Wszystko
o samochodach

Aktualności / Ceny paliw

Ceny na stacjach niemal bez zmian

Data publikacji: Autor: (ip)

Fot: Archiwum Polskapresse Z monitoringu e-petrol.pl wynika, że w odniesieniu do ostatniego tygodnia maja ceny benzyn i oleju napędowego nie zmieniły się, po raz kolejny natomiast potaniał autogaz – tym razem o dalsze 3 grosze.

Miniony tydzień przyniósł spadki cen u polskich producentów paliw. Za 1000 litrów diesla trzeba dziś zapłacić przeciętnie Fot: Archiwum Polskapresse4067,40 zł netto, a benzyna w hurcie kosztuje dziś 4256,70 zł.

Od połowy maja pogłębia się dystans cenowy pomiędzy tymi podstawowymi gatunkami paliw – z poziomu 107 zł do 189,30 zł dziś. Jednocześnie obserwujemy silną presję na marże – szczególnie benzynowe, w ostatnim tygodniu szacowana przez e-petrol.pl marża benzynowa wyniosła zaledwie 5 gr/l.

W środowym monitoringu cen, prowadzonym przez e-petrol.pl, odnotowaliśmy kosmetyczną zmianę w cennikach stacji paliw – jedynym paliwem, które potaniało jest autogaz, którego cena spadła o 3 gr/l. Za litr benzyny 95 trzeba było w tym tygodniu zapłacić średnio w Polsce 5,33 zł, podczas gdy diesel kosztował 5,29 zł. Jak zwykle najtaniej można było kupić autogaz – cena litra LPG dziś przeciętnie wynosiła 2,44 zł.

Analiza e-petrol.pl na najbliższe dni wskazywała na możliwość zwyżek cen paliw na stacjach – szczególnie, jeśli chodzi o najpopularniejszą benzynę 95 – ze względu na bardzo niski poziom marż na tym paliwie oraz zbliżający się sezon zwiększonej aktywności wyjazdowej Polaków.

Przyglądając się cenom paliw w poszczególnych regionach przyzwyczailiśmy się, że najtaniej tankuje się na Śląsku (benzynę 95 po 5,29 a diesel w cenie 5,19 zł/l), dlatego niespodzianką może być fakt, iż w tym tygodniu bardzo atrakcyjne cenowo okazało się woj. opolskie, które przez wiele ostatnich tygodni uchodziło za drogie. W tym tygodniu na mieszkańców Opolszczyzny może czekać niespodzianka, bowiem przeciętne ceny paliw w tym regionie są o 3-4 grosze niższe, niż średnia ogólnopolska.

źródło: e-petrol.pl

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • joanna (gość)

    Może rozwiązaniem dla takiej sytuacji jest zakupienie toyoty z silnikiem hybrydowym?! Taki prius pali podobno tylko 3,7 litra na stówke.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości