Wszystko
o samochodach

Aktualności / Ceny paliw

Ceny paliw. Co dalej z podwyżkami?

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Archiwum Powrót notowań ropy na poziom sprzed pandemii oraz fakt, iż w hurcie od początku lutego benzyny i diesel podrożały średnio o ponad 150 zł/metr sześc. spowodował, że kierowcy znów znacząco więcej płacą za tankowanie. Najbardziej zauważalna podwyżka dotyczy też LPG, które jest najdroższe od stycznia 2020 roku.

W ciągu ostatniego tygodnia prowadzący stacje paliw po raz kolejny w tym roku skorygowali cenniki w górę. Aż o 7 groszy na litrze zmieniła się przeciętna, ogólnopolska cena LPG wynosząca aktualnie 2,34 zł/l. Odpowiednio o 3 i 6 groszy więcej kosztuje również zakup litra Pb98 i Pb95, oferowanych po 5,04 i 4,75 zł/l. W porównaniu do poprzedniego notowania o 5 groszy więcej płaci się za litr oleju napędowego wycenianego na 4,74 zł/l.

Zobacz także: Jak oszczędzać paliwo?

Z najnowszego badania stacji, zrealizowanego przez e-petrol.pl, wynika, że benzyna Pb98 i diesel są najtańsze w województwie śląskim, gdzie zakup ich litra kosztuje przeciętnie 4,91 i 4,67 zł/l.  Za Pb95 najmniej płaci się w województwie świętokrzyskim - 4,66 zł/l. Autogaz ze średnią ceną równą 2,26 zł/l jest najtańszy w Wielkopolsce.

Tankowanie benzyny 98-oktanowej jest natomiast najdroższe na Opolszczyźnie i w województwie kujawsko-pomorskim, gdzie jej średnia cena to 5,15 zł/l. W drugim z wymienionych regionów oraz na Podlasiu e-petrol.pl zarejestrował także najwyższe ceny Pb95, której litr kosztuje tam przeciętnie 4,84 zł. Za diesla najwięcej płaci się na Mazowszu - 4,85 zł/l, a za autogaz we wspomnianym już województwie podlaskim - 2,45 zł/l.

Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja 2021-02-17
Pb 98 5,04
Pb 95 4,75
ON 4,74
LPG 2,34

Ceny w zł/litr.

Źródło: e-petrol.pl/Information Market

Zobacz także: Tak prezentuje się Rolls-Royce Cullinan

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • kierowca (gość)

    gaz lpg koszt za litr to 2,49zł a benzyna 95 to koszt 4,86zł takie są ceny pismaki siedzą w redakcjach nawet nie sprawdzą cen 80% ich informacji to jedna wielka blaga podnieśli minimalne wynagrodzenie to teraz wszystkie ceny trzeba podnieść nigdy polak nie dogoni europy ceny mamy europejskie a zarabiamy i żyjemy jak nędzarze - ile benzyny kupi niemiec za pensje a ile polak to nie demokracja tylko wyzysk .

  • Robert (gość)

    Rząd tu jest przyczyna problemu... on nas okrada podatkami!

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości