Wszystko
o samochodach

Aktualności / Ceny paliw

Ceny paliw. Jest drogo ale gaz staniał

Data publikacji: Autor: Stanisław Rochowicz

W pierwszych dniach sierpnia na stacjach tankowania tanieje autogaz, który w zeszłym tygodniu uplasował się na poziomie cenowym nienotowanym od początku stycznia 2013 roku.
Fot. Wojciech Matusik W pierwszych dniach sierpnia na stacjach tankowania tanieje autogaz, który w zeszłym tygodniu uplasował się na poziomie cenowym nienotowanym od początku stycznia 2013 roku.

Z najnowszego monitoringu e-petrol.pl wynika, że średnia, ogólnopolska cena autogazu spadła o 6 groszy i wynosi aktualnie 2,65 zł/l. Po dwugroszowej podwyżce Pb98 kosztuje aktualnie 5,99 zł/l, a Pb95 - 5,74 zł/l, co oznacza, że podrożała o grosz. W porównaniu do poprzedniego notowania nie zmieniła się natomiast cena oleju napędowego, która wynosi 5,43 zł/l.

Zobacz także: Czy można nie płacić OC kiedy auto tylko stoi w garażu?

Na paliwowej mapie Polski wyróżnia się w tym tygodniu Wielkopolska, gdzie najmniej płaci się za tankowanie benzyn - 5,64 i 5,88 zł/l oraz za zakup oleju napędowego - 5,37 zł/l. LPG z ceną 2,62 zł/l jest najtańsze w województwie świętokrzyskim.

Benzyny najwięcej kosztują na Podlasiu, gdzie za litr Pb95 płaci się 5,76 zł, a za tę samą ilość Pb98 - 6,06 zł. Poziom 6 złotych za litr tego paliwa został również przekroczony na Kujawach i Pomorzu, Mazowszu, Opolszczyźnie i w województwie świętokrzyskim. Diesel jest najdroższy na Mazowszu, gdzie kosztuje 5,53 zł/l, a autogaz w województwie zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim i lubelskim, w których jest oferowany na stacjach po 2,69 zł/l.

Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja 2021-08-04
Pb 98 5,99
Pb 95 5,74
ON 5,43
LPG 2,65
Ceny w zł/litr.

Źródło: e-petrol.pl/Information Market

Zobacz także: Skoda Kodiaq po kosmetycznych zmianach na 2021 rok

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • Co za (gość)

  ...kretynizm "ałtora" tekstu !

 • Gosc (gość)

  Niewiem gdzie stanial napewno nie we Włocławku. Bez sensu ten artykuł

 • HP (gość)

  Dlaczego pomija się informacje CNG, przecież to też paliwo a ostatnia cena to 3,85/m3

 • Kierowca (gość)

  Kpina

 • Kierowca (gość)

  Kpina

 • Lolek (gość)

  Ostatnio tankowałem się pod Wyrzyskiem LPG 2.59 na pozostałych stacjach od Piły do Torunia 2.77 LPG i tu cenę dyktuje Orlen złodzieje!!!Na orlenie tylko sram ...!Nie tak jak inni tankują do pełna

 • Lolek (gość)

  Ostatnio tankowałem się pod Wyrzyskiem LPG 2.59 na pozostałych stacjach od Piły do Torunia 2.77 LPG i tu cenę dyktuje Orlen złodzieje!!!Na orlenie tylko sram ...!Nie tak jak inni tankują do pełna

 • Jhgg (gość)

  Gdzie staniał ????? Chyba w Kambodży . W pisowskim Zamościu dziś na obajtkowym Orlenie jest już po 2,82 zł / dm 3!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Rujnują nas każdego dnia coraz bardziej !!!!

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości