Wszystko
o samochodach

Aktualności / Ceny paliw

Ceny paliw nadal będą spadać?

Data publikacji: Autor: (ip)

Fot. Piotr Krzyżanowski W tym tygodniu ponownie wszystkie paliwa odnotowały spadki średnich cen, jednak warto zauważyć iż dynamika spadku zmniejszyła się. Czy niebawem pojawią się podwyżki?
Benzyna 95-okatnowa kosztuje obecnie średnio 4,56 zł/l, czyli o 3 grosze mniej niż przed tygodniem. Również mniej popularna benzyna 98 odnotowała spadek przeciętnej ceny, w tym przypadku o 2 grosze. Kierowcy za litr tego paliwa muszą zapłacić średnio 4,89 zł.
 
W przypadku oleju napędowego obniżka wyniosła 4 grosze, podobnie jak przed tygodniem. Średnia cena diesla uplasowała się na poziomie 4,41 zł/l. najmniej potaniał autogaz, tylko o 1 grosz. Obecnie kosztuje on przeciętnie 2,14 zł/l.
 
Patrząc na sytuację na rynku hurtowym w ostatnim czasie, gdzie paliwa odnotowują podwyżki cen, można przypuszczać, że przełoży się ona również na detal. Jeśli tendencja ta się utrzyma, to możliwość wzrostu cen paliw na stacjach jest wysoce prawdopodobna - ale zapewne dopiero za kilka dni i nie powinno to budzić obaw przed świątecznymi wyjazdami.
Na Górnym Śląsku w tym tygodniu można zatankować najtaniej benzynę 95-oktanową oraz diesla. Średnie ceny paliw wyniosły tam 4,48 zł i 4,33 zł/l. W województwie dolnośląskim, wielkopolskim i śląskim kierowcy zapłacą najmniej za benzynę 98, przeciętnie 4,80 zł/l. Najtańszy autogaz odnotowany został w  województwie świętokrzyskim, średnio za 2,03 zł/l. 

Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
 
Aktualizacja 2017-04-05
Pb 98 4,89
Pb 95 4,56
ON 4,41
LPG 2,14
Ceny w zł/litr.

Warto wiedzieć: „Rezerwowanie” miejsc parkingowych jest nielegalne! Źródło: TVN Turbo/x-news

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości