Wszystko
o samochodach

Aktualności / Ceny paliw

Ceny paliw - sprawdź prognozy na najbliższe dni

Data publikacji: Autor: Piotr Walczak

Ceny paliw - sprawdź prognozy na najbliższe dni Sprawdź, ile będziemy płacić za benzynę, olej napędowy i autogaz w tym tygodniu.

Jak podaje Biuro Maklerskie Reflex, w ubiegłym tygodniu średnie ceny benzyny Eurosuper 95 wzrosły na polskich stacjach o 2 grosze na litrze. Super Plus 98 podrożała o 1 grosz. Obecnie za litr benzyny bezołowiowej 95 płacimy średnio 5,64 zł, a bezołowiowej 98 - 5,84 zł. Nie zmieniły się ceny oleju napędowego  i autogazu. Diesel kosztuje 5,76 zł, natomiast LPG - 2,85 zł.  

Zobacz też: Pomyłka przy dystrybutorze. Co robić? Poradnik

Eksperci przewidują, że dla posiadaczy samochodów benzynowych rozpoczynający się właśnie tydzień będzie oznaczał dalsze (2-4-groszowe) podwyżki, ceny diesla i autogazu nie powinny rosnąć. Za benzynę 95 będziemy więc płacić w przedziale 5,60-5,80 zł, olej napędowy powinien kosztować 5,62-5,88 zł, a autogaz - 2,69-2,92 zł.

- Maleje różnica między cenami benzyny a oleju napędowego w hurcie, co powoduje wzrosty cen tego pierwszego paliwa. Poza tym marża na benzynie była niższa, teraz właściciele stacji zaczynają ją podnosić - wyjaśnia Urszula Cieślak z BM Reflex.

Urszula Cieślak dodaje, że wiosna będzie okresem, kiedy popyt na benzynę powinien wzrosnąć, więc jej ceny zapewne zrównają się z cenami oleju napędowego. W sezonie letnim benzyna może nawet na krótko być droższa od ropy, ale jesienią i zimą znowu droższy będzie olej napędowy.

Piotr Walczak 

Ceny paliw - sprawdź prognozy na najbliższe dni
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Ceny paliw - sprawdź prognozy na najbliższe dni

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości