Wszystko
o samochodach

Aktualności / Ceny paliw

Ceny paliw. Tu zatankujesz najtaniej

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Wojciech Matusik Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia e-petrol.pl ma dobre wiadomości dla kierowców. Efekty wprowadzonej tzw. tarczą antyinflacyjną obniżki akcyzy na paliwa widać już na stacjach, na których znacząco spadły ich ceny.
Choć aktualne średnie ceny paliw są wyraźnie wyższe niż przed rokiem - wtedy za litr Pb95 i oleju napędowego płacono 4,49 i 4,46 zł, a za tę samą ilość LPG 2,12 zł - i tak tankujący mają powody do zadowolenia. W ciągu ostatniego tygodnia aż o 22 grosze potaniała benzyna Pb95, za którą płaci się średnio 5,75 zł/l. O 20 groszy mniej niż przed tygodniem kosztuje też olej napędowy - jego średnia cena wynosi 5,79 zł/l. Czternastogroszowa obniżka dotyczy też autogazu, oferowanego na stacjach po 3,22 zł/l. 
 
 
Na paliwowej mapie Polski wyróżnia się dziś Opolszczyzna, na której najtaniej można zatankować Pb95, diesla i autogaz. Średnie ceny tych paliw w tym regionie wynoszą odpowiednio 5,72; 5,77 i 3,15 zł/l (identyczna cena LPG obowiązuje również na Podlasiu). 
 
Napełnienie baku benzyną Pb95 i olejem napędowym jest najdroższe na Kujawach i Pomorzu, gdzie za te paliwa płaci się średnio 5,83 i 5,86 zł/l - tyle samo diesel kosztuje też w województwie zachodniopomorskim. Autogaz z ceną 3,27 zł/l jest najdroższy na Lubelszczyźnie oraz we wspomnianej zachodniej części Pomorza.  
 
rednie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja 2021-12-22
Pb 98 6,09
Pb 95 5,75
ON 5,79
LPG 3,22
Ceny w zł/litr.

Źródło: e-petrol.pl/Information Market

Zobacz także: Toyota Corolla w wersji Cross

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Komentarz usunięty.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości