Wszystko
o samochodach

Aktualności / Ceny paliw

Ceny paliw w Koszalinie i Kołobrzegu. Jednym słowem drożyzna

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Ceny paliw w Koszalinie i Kołobrzegu. Jednym słowem drożyzna Podwyżki cen paliw na stacjach przyprawiają o ból głowy kierowców, liczących się z każdą złotówką. Nie mamy dobrych informacji – będzie drożej.

Paliwa na stacjach drożeją w zaskakującym tempie. Po krótkim okresie stabilizacji i niewielkiej nadziei na utrzymanie się cen w okolicach 5 zł za litr, cenniki zostały właśnie zmienione. Wszystko podrożało. Tankując wczoraj samochód na stacjach Orlen w Kołobrzegu i Koszalinie za litr benzyny bezołowiowej trzeba było już zapłacić 5,29 zł, a litr diesla kosztował 5,09 złotego.

Niewiele taniej było na mniejszych lokalnych stacjach. Najtańsze paliwo w Kołobrzegu w poniedziałek oferowała stacja kołobrzeskiej Komunikacji Miejskiej. Tam litr Pb95 kosztował 5,19 zł a litr ON 4,99 złotego. Dla porównania stacja MZK w Koszalinie oferowała w poniedziałek litr Pb 95 w cenie 5,35 zł – tak drogiego paliwa nie można było wczoraj kupić na żadnej innej stacji w regionie!

Cenowe rekordy biją również ceny benzyny bezołowiowej 98-oktanowej. Wczoraj za jej litr trzeba było zapłacić ponad 5,50 zł na stacjach Orlenu w Koszalinie i w Kołobrzegu. Jakub Bogucki, analityk rynku paliw firmy e-petrol, przyznaje:

– Dalsze wzrosty lub spadki uzależnione są od sytuacji na światowych giełdach, a szczególnie sytuacji ekonomicznej w Stanach Zjednoczonych. Prawdopodobnie do końca wakacji kierowcy nie mają co liczyć na obniżki cen, spodziewać się mogą natomiast kolejnych podwyżek – przyznaje ekspert.

– Realna granica jaką mogą osiągnąć ceny paliw w tym roku to 5,40 zł za litr. Ewentualne obniżki cen spodziewane są dopiero na przełomie sierpnia i września – dodaje jeszcze Bogucki.

Zachodniopomorskie wciąż pozostaje jednym z najdroższych województw w całym kraju pod względem cen paliw.
W ubiegłym tygodniu nasze województwo zajmowało trzecie w kraju pod względem ceny benzyny bezołowiowej i pierwsze pod względem oleju napędowego. Średnie ceny w ubiegłym tygodniu wynosiły dla Pb95 5,15 zł, Pb98 – 5,38 zł a diesla 4,99 złotego.

Wciąż wyjątkowo stabilna jest cena alternatywnego paliwa – gazu LPG. Według analityków ten rodzaj paliwa nie powinien w najbliższym czasie zmieniać ceny. Mimo to województwo zachodniopomorskie jest również jednym
z najdroższych w całej Polsce ze średnią ceną tego paliwa na poziomie 2,55 zł za litr. Średnia dla kraju wynosi 2,44
złotego.

Michał Borkowski
Fot. Michał Borkowski

Ceny paliw w Koszalinie i Kołobrzegu. Jednym słowem drożyzna
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Ceny paliw w Koszalinie i Kołobrzegu. Jednym słowem drożyzna

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości