Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 38932 opinie. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Ford Ka. Koniec produkcji w Tychach

Data publikacji: Autor: (mm)

Po prawie ośmiu latach produkcj w Polsce, udało się wyprodukować ok. pół miliona aut tego modelu. W 2015 roku z linii produkcyjnej w Tychach zjechało 48,9 tys. egzemplarzy Forda Ka / Fot. Ford Ford Ka w zakładzie Fiat Chrysler Automobiles w Tychach produkowany jest od jesieni 2008 roku. W kwietniu tego roku z zakładu wyjadą ostatnie egzemplarze.

Po prawie ośmiu latach produkcj w Polsce, udało się wyprodukować ok. pół miliona aut tego modelu. W 2015 roku z linii produkcyjnej w Tychach zjechało 48,9 tys. egzemplarzy Forda Ka / Fot. Ford Po prawie ośmiu latach produkcj w Polsce, udało się wytworzyć ok. pół miliona aut tego modelu. W 2015 roku z linii produkcyjnej w Tychach zjechało 48,9 tys. egzemplarzy Forda Ka. To około 16% całej ubiegłorocznej produkcji fabryki.

Redakcja poleca: Szukamy drogowych nonsensów. Zgłoś się w plebiscycie i wygraj tablet!

Warto dodać, że w 2009 roku osiągnięto rekordową roczną produkcję ponad 112,8 tys. aut. Ford zainwestował w to przedsięwzięcie 210 mln euro. Przygotowana została m.in. lakiernia, spawalnia oraz hala montażu.

W związku z zaprzestaniem wytwarzania modelu nie są planowane zwolnienia. Załoga licząca blisko 3,3 tys. osób nadal produkuje m.in. Lancię Ypsilon, Abartha 500 oraz Fiata 500.

Po prawie ośmiu latach produkcj w Polsce, udało się wyprodukować ok. pół miliona aut tego modelu. W 2015 roku z linii produkcyjnej w Tychach zjechało 48,9 tys. egzemplarzy Forda Ka / Fot. Ford

Po prawie ośmiu latach produkcj w Polsce, udało się wyprodukować ok. pół miliona aut tego modelu. W 2015 roku z linii produkcyjnej w Tychach zjechało 48,9 tys. egzemplarzy Forda Ka / Fot. Ford

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Ford KA dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Ford KA Cena

Części dla marki Ford

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

656 zł