Wszystko
o samochodach

Motosport / Rajdy

Kajetanowicz i Baran wystartują w Rajdzie Akropolu

Data publikacji: Autor: (ip)

Fot:  LOTOS Rally Team Rajd Akropolu – dotychczas jedna z najtrudniejszych imprez rangi Mistrzostw Świata – w tym roku znalazła się w kalendarzu cyklu FIA ERC. W 60. edycji historycznego rajdu na Peloponezie, w ostatni weekend marca, załoga LOTOS Rally Team Kajetan Kajetanowicz i Jarek Baran zmierzy się z europejską czołówką.

Rajd Bogów, bo tak Rajd Akropolu jest od lat nazywany, to nie tylko duch antycznych igrzysk, ale także sprawdzian Fot:  LOTOS Rally Teammistrzowskich umiejętności kierowców jakimi muszą się wykazać, aby osiągnąć metę po pokonaniu 13 odcinków specjalnych. Asfaltowe nawierzchnie pierwszego dnia i szutrowe drugiego dnia rajdu sprawią, że każdy kierowca dobrze zapamięta grecką imprezę rangi Mistrzostw Europy. W tej rundzie nie ma co liczyć na przychylność mitycznych bóstw, trzeba natomiast zaufać swoim umiejętnościom i doświadczeniu. Ten rajd to prawdziwy poligon, na którym należy znaleźć kompromis pomiędzy szybkością i ostrożnością na wąskich drogach ze skalistymi zboczami, z mnóstwem luźnych kamieni i głazami wielkości dorodnych arbuzów. W poprzednich latach nawet najlepsi kierowcy wracali z Grecji „na tarczy”. W tym rajdzie wyjątkowo ważne będą koncentracja, umiejętności i dobrze przygotowany Ford Fiesta R5, którym pojadą Kajetan z Jarkiem.

Kajetan Kajetanowicz: Nie ma łatwych rajdów. Takie po prostu nie istnieją. Czasami jednak zdarza się, że mamy do czynienia z wyjątkowo trudnym wyzwaniem. Rajd Akropolu od dawna jest uznawany przez najlepszych kierowców na świecie za jedną z najtrudniejszych imprez. Organizator nie przestaje podnosić poprzeczki i postanowił jeszcze bardziej utrwalić ten morderczy wizerunek rajdu, rozgrywając tegoroczną rundę Mistrzostw Europy na dwóch diametralnie różnych nawierzchniach. Pierwszego dnia pojedziemy na asfalcie, a drugiego na szutrze. Można zatem śmiało powiedzieć, że mamy z Jarkiem okazję wystartować jednocześnie w dwóch rajdach za jednym razem. To świetna rzecz. Zamierzam cieszyć się jazdą godnie reprezentując naszych partnerów i Polskę.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości