Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Koniec remontu ulicy Marynarki Polskiej w Ustce

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Koniec remontu ulicy Marynarki Polskiej w Ustce We wtorek kończy się remont ostatniego odcinka ulicy Marynarki Polskiej w Ustce. W środę, 1 czerwca, ulica będzie oddana do ruchu.

Dla kierowców oznacza to koniec utrudnień poruszania się po mieście. Wczoraj remontowany odcinek ulicy oglądany był przez urzędników usteckiego ratusza.

– Nie stwierdziliśmy usterek, więc ulicę można oddawać do użytku – mówi Marek Kurowski, naczelnik Wydziału Infrastruktury Komunalnej i Ochrony Środowiska w Urzędzie Miasta w Ustce. – Stwierdziliśmy, że zarówno jezdnia, jak i chodnik będą mogły być używane od środy, 1 czerwca. Natomiast, od poniedziałku, 6 czerwca, zacznie działać przystanek autobusowy przy ulicy Portowej.

Oficjalne użytkowanie ul. Marynarki Polskiej od początku czerwca oznacza, że drogowcy wykonali prace w przewidzianym czasie. Jeszcze wczoraj rano pracownicy usteckiego magistratu namyślali się, czy nie wprowadzić ruchu pojazdów na wyremontowaną nawierzchnię dopiero od przyszłego poniedziałku. Zastanawiano się, czy nie pozwolić drodze uleżeć się, tak, aby jej konstrukcja była trwalsza. Zdecydowano jednak, żeby jak najszybciej umożliwić przejazd.

Skąd jednak późniejsze otwarcie pętli autobusowej?

– Technicznie nie ma przeszkód do tego, aby autobusy wjeżdżały na przystanek, ale chodzi o to, że musimy mieć kilka dni na to, aby powiadomić przewoźników o ponownej możliwości używania przystanku, a oni z kolei muszą pozmieniać swoje rozkłady jazdy i powiadomić o tym odpowiednie służby – tłumaczy Kurowski.

Remont objął odcinek ul. Marynarki Polskiej o długości 156 metrów, od skrzyżowania z ul. Portową do połączenia z ulicami Dworcową i Grunwaldzką. Przy najbardziej reprezentacyjnej ulicy miasta stanęło 17 stalowych lamp oświetleniowych, a także ławki i kosze na śmieci. Wszystkie te elementy małej architektury są wykonane w stylu retro.

Nawierzchnia wyremontowanej ulicy objęta jest trzyletnią gwarancją. W tym czasie drogowcy będą naprawiali wszystkie mankamenty. To ważne, ponieważ doświadczenie z remontów usteckich ulic z ostatnich lat pokazuje, że psują się już kilka miesięcy po wykonaniu i stale trzeba w nich coś naprawiać. Tak dzieje się np. w nawierzchni ul. Chopina lub wcześniej wyremontowanych częściach ul. Marynarki Polskiej, gdzie z nawierzchni stale wypada kostka brukowa.

Prace na ostatnim odcinku ul. Marynarki Polskiej kosztowały ponad milion złotych, z czego 731 tys. zł to pomoc unijna, a 325 tys. zł to pieniądze z kasy miasta.

Marcin Prusak

Koniec remontu ulicy Marynarki Polskiej w Ustce
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Koniec remontu ulicy Marynarki Polskiej w Ustce

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości