Lisowski liderem VW Scirocco R-Cup!

(TSz)
Po zwycięstwie w sobotnim wyścigu, Mateusz Lisowski zajął drugie miejsce w niedzielnej rundzie VW Scirocco R-Cup, rozgrywanej na austriackim torze Red Bull Ring (dawniej A1 Ring). Polak jest liderem Pucharu, a drugi nasz reprezentant Adam Gładysz zajmuje szóste miejsce.

20-latek z Wieliczki wykorzystał pole position i triumfował w obfitującym w kraksy pierwszym wyścigu, mijając linię mety 7,6 sekundy przed JD Mobleyem, ubiegłorocznym mistrzem VW Jetta TDI Cup. Trzecią lokatę zajął Ola Nilsson, czwartą Moritz Oestreich, a na piątym miejscu ukończył wyścig Adam Gładysz.

temu obroniłem pierwszą pozycję. Moja przewaga na mecie nad dru gim w klasyfikacji, Jamesem Mobleyem, wyniosła 7,6 sekundy. Chciałbym pogratulować Adamowi Gładyszowi, który w tym trudnym wyścigu zajął bardzo dobre, piąte miejsce - mówił Mateusz Lisowski.

Zgodnie z regulaminem do drugiego, niedzielnego wyścigu, po odwróceniu pół startowych Polak ruszał z ósmego pola. Po bardzo dobrym starcie awansował o cztery lokaty, a po dwóch okrążeniach przesunął się na drugie miejsce, za Stefano Proetto, który rozpoczynał wyścig z pole position. Taka kolejność utrzymała się aż do mety. Adam Gładysz tym razem zajął zajął szóste miejsce.

Mimo wcześniejszych informacji, Adam Małysz ostatecznie nie pojawił sie w Spilbergu, ale jego koledzy ze skoczni stoczyli zacięty pojedynek w kategorii Legend - Sven Hannawald był szybszy o 0,7 sekundy od Thomasa Morgensterna.