Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Międzynarodowy Świętokrzyski Rajd Pojazdów Zabytkowych 2012

Data publikacji: Autor: Karol Biela

Międzynarodowy Świętokrzyski Rajd Pojazdów Zabytkowych 2012 Piękna pogoda towarzyszyła przez całą niedzielę uczestnikom zlotu zabytkowych aut. Zawitali oni m.in. do Tokarni. Pojawili się też na kieleckim Rynku.

Impreza zorganizowana przez Koło Pojazdów Zabytkowych „Weteran” działające przy Automobilklubie Kieleckim rozpoczęła się od startu przy Hotelu 365 na ulicy Kusocińskiego 1, gdzie zlokalizowano bazę rajdu. Następnym punktem programu był postój w Parku Etnograficznym w Tokarni.

Po zwiedzeniu skansenu wszystkie załogi udały się pod pomnik znajdujący się niedaleko zamku w Chęcinach. Monument zbudowano ku czci dwóch członków Automobilklubu Śląskiego – Michała Nahorskiego i Jana Langera. Obaj, jadąc brytyjskim Triumph'em w Międzynarodowym Rajdzie Adriatyckim zginęli tam w wypadku 22 lipca 1959 roku.

Zobacz też: Mercedes-Benz Driving Events na torze Kielce (zdjęcia, film)

Po złożeniu kwiatów i zapaleniu zniczy kawalkada przejechała do jaskini „Raj” – jednej z bardziej znanych atrakcji turystycznych Gór Świętokrzyskich. Ostatnim punktem niedzielnego programu był przejazd na kielecki Rynek, gdzie mieszkańcy stolicy województwa mogli podziwiać klasyki polskiej i światowej motoryzacji.

W ostatni dzień trwania zlotu, czyli w poniedziałek, uczestnicy Międzynarodowego Świętokrzyskiego Rajdu Pojazdów Zabytkowych 2012 pojawią się na torze „Kielce” w Miedzianej Górze. Tam o godzinie 11 rozpoczną się jazdy konkursowe, które składać się mają z dwóch prób na specjalnie wytyczonych trasach.

Karol Biela
Fot. Karol Biela

Międzynarodowy Świętokrzyski Rajd Pojazdów Zabytkowych 2012
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Międzynarodowy Świętokrzyski Rajd Pojazdów Zabytkowych 2012

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości