Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Mitsubishi rozszerza współpracę z firmami elektrycznymi

Data publikacji: Autor: (red) źródło: Mototarget

Fot. Mitsubishi Tajlandzki oddział Mitsubishi, Mitsubishi Motors Thailand (MMTh) informuje o podpisaniu porozumienia z Metropolitan Electricity Authority (MEA) i PEA ENCOM International (PEA ENCOM) o wspólnym testowaniu samochodów elektrycznych nowej generacji Mitsubishi i-MiEV.
Fot. Mitsubishi W grudniu 2010 roku MMC zawarło porozumienie z rządem Tajlandii o rozpoczęciu badań przydatności samochodów elektrycznych dla flot samochodowych. Na podstawie nowego porozumienia zawartego z miejscowymi dostawcami energii, MMC rozpocznie szczegółowe testy służące popularyzacji samochodów elektrycznych na terenie Tajlandii. Testy będą dotyczyły zainteresowania przyszłych odbiorców, potencjału rynkowego oraz infrastruktury umożliwiającej ładowanie akumulatorów. Tajlandzki rynek energii elektrycznej podzielony jest na sektory produkcji, przesyłu i dystrybucji energii. Nowi partnerzy MMC, MEA oraz PEA ENCOM, zajmują się na tym rynku dystrybucją energii.

CZYTAJ TAKŻE

Futurystyczna prezentacja Mitsubishi i-MiEV

Rekord Mitsubishi i-MiEV - 220 km na jednym ładowaniu [FILM]


Osamu Masuko, prezes MMC, doceniając wagę podpisanego porozumienia oświadczył: – Program testowy prowadzony wspólnie z dwoma tajlandzkimi dystrybutorami energii jest dla MMC oraz MMTh ważnym krokiem w promowaniu i popularyzowaniu samochodów elektrycznych w Tajlandii. Wraz z naszymi partnerami chcemy nie tylko ocenić funkcjonalność samochodów elektrycznych, ale także sprawdzić ich przyszłą przydatność w społecznościach korzystających z technologii inteligentnych sieci elektroenergetycznych.

Po wejściu do sprzedaży w Japonii, Mitsubishi i-MiEV jest sukcesywnie wprowadzany między innymi na rynki w Hong Kongu, Australii, Nowej Zelandii, Chile, w 19 krajach Europy, a w następnej kolejności planowane jest jego pojawienie się w USA i Kanadzie, co ma nastąpić już jesienią tego roku. Ponadto MMC współpracuje z wieloma rządami, w tym Księstwa Monako, Islandii, Danii i Singapuru przy ich programach popularyzacji samochodów elektrycznych.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości