Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Nowa oferta leasingowa Mitsubishi

Data publikacji: Autor: (red) źródło: Mototarget

Fot. Mitsubishi Polski oddział Mitsubishi Motors przy współpracy z Santander Bankiem przedstawił ofertę leasingu konsumenckiego przy zakupie modeli Colt i Lancer.
Fot. Mitsubishi Przedstawienie takiej propozycji stało się możliwe, dzięki wejściu w życie od 1 lipca 2011 roku nowych przepisów dotyczących leasingu konsumenckiego. Taka forma finansowania zakupu pojazdu jest dostępna nie tylko dla właścicieli firm, ale także dla klientów indywidualnych. Daje ona konsumentom szereg wymiernych korzyści i zapewnia minimum formalności. Teraz zamiast zadłużać się na zakup samochodu klienci mogą skorzystać z oferty leasingu konsumenckiego a po kilku latach zamienić auto na nowy model bez dodatkowych kosztów.

CZYTAJ TAKŻE

Zużycie samochodu a leasing

Leasing dla Kowalskiego


Leasing konsumencki jest formą finansowania zakupu i produktem alternatywnym dla kredytu. Jest on korzystniejszy od kredytu pod kilkoma względami: nie zmniejsza zdolności kredytowej, wymaga minimum formalności i oferuje za darmo, płatne w przypadku kredytu, ubezpieczenie GAP (Guaranteed Auto Protection), czyli ubezpieczenie straty finansowej polegającej na całkowitym zniszczeniu, bądź utracie pojazdu.

Decydując się na zakup w leasingu konsumenckim klient wpłaca ustaloną z firmą leasingową wpłatę własną (minimalnie 20% wartości pojazdu), decyduje na ile lat podpisze umowę leasingową (na ogół około 3 lat) oraz jaka będzie wartość wykupu (minimalna wartość wykupu to 0,1% wartości auta, ale ta suma zależy od wielkości raty leasingowej i liczby lat leasingu) a następnie odbiera i użytkuje samochód płacąc za paliwo i przeglądy samochodu.

Po wygaśnięciu umowy można nie zdecydować się na wykupienie samochodu, wtedy firma leasingowa przejmuje pojazd. Klient może zamienić samochód na nowy model bez dodatkowych kosztów.

Fot. Mitsubishi Minimalna wartość wykupu (0,1% wartości pojazdu), oznacza, że po zakończeniu okresu leasingu klient będzie mógł wykupić samochód płacąc tę bardzo niską sumę, ale wyższe będą miesięczne raty leasingowe. Jeśli wartość wykupu będzie wyższa, wysokość miesięcznej raty leasingowej spadnie a po zakończeniu okresu leasingu klient będzie mógł zamienić pojazd na nowy.

Takie rozwiązanie jest szczególnie korzystne dla osób o nieregularnych dochodach z różnych źródeł: pracujących na umowę zlecenie, umowę o dzieło, będących na kontrakcie menadżerskim, marynarskim, na emeryturze, rencie, czy przedstawicieli wolnych zawodów, ale także w przypadku standardowej umowy o pracę. Wzięcie samochodu w leasingu konsumenckim nie obniża zdolności kredytowej klienta – jest to szczególnie istotne dla osób planujących wzięcie większego kredytu na przykład na zakup nieruchomości.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • kryzys (gość)

    Jak wejdziemy w walutę euro to będą znacznie lepsze i tańsze kredyty. Więc dzięki. Poczekam

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości