Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Poznań: dodatkowe utrudnienia na Alei Solidarności

Data publikacji: Autor: Anna Jarmuż

Fot. Archiwum Polskapresse Kierowców i pasażerów MPK w Poznaniu czekają dodatkowe utrudnienia. Od soboty rozpocznie się remont na Alei Solidarności. Prace będą prowadzone na odcinku między ul. Połabską a ul. Księcia Mieszka I.
Fot. Archiwum Polskapresse Kierowcy do 15 listopada tego roku będą poruszać się po czterech z sześciu pasów ruchu. W tych dniach inaczej jeździć będzie także komunikacja miejska.

CZYTAJ TAKŻE

Chaos na ulicach Poznania z powodu remontu dróg

Korki w Poznaniu problemem dla kibiców?


- W ramach remontu ułożona zostanie nowa nawierzchnia jezdni. Wykonane zostaną nowe zatoki autobusowe oraz punktowa naprawa chodników - tłumaczy Dorota Wesołowska, z Zarządu Dróg Miejskich.

Podczas prac zamknięta dla ruchu zostanie część jezdni północnej (od strony Osiedla Zwycięstwa). Po tej stronie (od Ronda Solidarności do ulicy Księcia Mieszka I) kierowcy będą mogli poruszać się tylko jednym pasem ruchu. Z tego pasa można będzie skręcić jedynie w prawo (w ul. Ks. Mieszka I, w stronę Plazy) lub pojechać prosto.

Jezdnia południowa (od strony Parku W. Czarneckiego), którą do tej pory można było jechać jedynie w kierunku Ronda Solidarności, zostanie podzielona (patrz infografika). Dwa pasy nadal będą wprowadzić w tym samym kierunku, a jeden zostanie skierowany w kierunku ul. Ks. Mieszka I.

Kierowcy, którzy będą chcieli skręcić w lewo (i jechać ul. Ks. Mieszka I w stronę centrum) muszą poruszać się dotychczasowym ruchem "pod prąd". Osoby, które jadą w przeciwnym kierunku i chcą skręcić w ul. Połabską, muszą zawrócić na Rondzie Solidarności.

W ten sam sposób pojadą autobusy. Tymczasowe przystanki staną na ulicy(na wysokości dotychczasowych postojów - Os. Zwycięstwa, Połabska). Linie 71 i 235 będą teraz odjeżdżać z pasa jezdni południowej (od Parku W. Czarneckiego).

Źródło: Głos Wielkopolski

Weź udział w akcji serwisu motofakty.pl: "Chcemy Taniego Paliwa" - podpisz petycję do rządu


Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości