Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Salon Samochodowy w Genewie 2020. Impreza została odwołana. Powodem koronawirus

Data publikacji: Autor: Stanisław Rochowicz

Fot. Newspress Od godziny 10.00 w Szwajcarii w związku z koronawirusem obowiązuje zakaz organizacji wydarzeń masowych z udziałem ponad 1000 osób. Dotyczy to zarówno wydarzeń publicznych, jak i prywatnych. Na przyszły tydzień planowany był salon samochodowy w Genewie.

Fot. Polska PressW środę wieczorem organizatorzy imprezy wysłali do wszystkich akredytowanych dziennikarzy informację, że targi odbędą się normalnie. Sytuacja jednak szybko się zmienia.

Jak podał Neue Zürcher Zeitung (NZZ), minister zdrowia Szwajcarii Alain Berset powiedział dziś rano mediom, że obecnie potwierdzono 15 zakażeń koronawirusem w Szwajcarii. Ponad 100 osób przebywa w kwarantannie. W związku z tym od godziny 10.00 w dniu dzisiejszym obowiązuje w Szwajcarii zakaz organizacji wydarzeń masowych z udziałem ponad 1000 osób. Dotyczy to zarówno wydarzeń publicznych, jak i prywatnych.

Zobacz także: Jak oszczędzać paliwo?

Berset powiedział, że zakaz nie obejmuje dużych budynków biurowych, stacji kolejowych ani transportu publicznego, w których może przebywać także duża liczba osób. Berset powiedział mediom, że limit 1000 osób jest również do pewnego stopnia arbitralny. W przypadku wydarzeń z udziałem mniej niż 1000 uczestników, organizatorzy muszą rozważyć ewentualne ryzyko organizacji imprezy wspólnie z władzami kantonów.

Zakaz ma obowiązywać na razie do 15 marca. Jednak – jak informuje minister zdrowia – może on zostać w każdej chwili zmieniony.

Decyzję o odwołaniu targów w Genewie oficjalnie potwierdzili organizatorzy. Szacuje się, że tegoroczna odsłona imprezy mogła przyciągnąć nawet 600 000 odwiedzających. Pieniądze za zakupione bilety zostaną zwrócone w najbliższych dniach.

Zobacz także: Testujmy Skodę Kamiq - najmniejszego SUV-a Skody

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Lysypiotr76 (gość)

    Ciekawe czy targi w Poznaniu się odbędą?

  • bla (gość)

    A p szumowski mówi że wszystko jest pod kontrolą

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości