Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 38136 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Premiery / Samochody osobowe

Skoda Superb. Kolejne zmiany w ofercie

Data publikacji: Autor: (mm)

Skoda Superb 

Kolejne wersje napędowe modeli Superb i Superb Kombi zostaną wzbogacone o warianty z siedmiobiegową przekładnią automatyczną. 

Fot. Skoda Kolejne wersje napędowe modeli Superb i Superb Kombi zostaną wzbogacone o warianty z siedmiobiegową przekładnią automatyczną.

Siedmiobiegowa przekładnia dedykowana będzie dla wersji silnikowych 2.0 TDI 150 KM oraz 2.0 TDI 190 KM (także w wariancie z napędem 4x4). Nowa skrzynia ma być produkowana już od ostatniego tygodnia czerwca. Ceny wersji z nową skrzynią siedmiobiegową pozostają bez zmian wobec dotychczasowej z sześcioma przełożeniami.

Redakcja poleca:

Prawo jazdy. Za trzecie podejście do egzaminu zapłaci instruktor?
Najlepsze używane kabriolety za niewielkie pieniądze
Czy rodzinny van może mieć sportowe zacięcie?

To już kolejne wersje napędowe, które zyskały to nowoczesne rozwiązanie: dotychczas było ono oferowane przy silnikach 1.4 TSI 150 KM oraz 1.8 TSI 180 KM.

Grupa Volkswagen jest światowym pionierem skrzyni dwusprzęgłowych (DSG): niemiecki koncern wprowadził ją do oferty jako pierwszy w przemyśle motoryzacyjnym w roku 2003. Do oferty Skody przekładnia tego typu dołączyła w roku 2009.

Przypomnijmy, że Skoda wzbogaciła wyposażenie swojego flagowego modelu. Od końca maja bieżącego roku, modele Superb i Superb kombi są wyposażane w wiele rozwiązań, które podwyższą poziom bezpieczeństwa oraz poprawią komfort. Auta standardowo posiadają rozbudowany system Care Connect – już od podstawowego poziomu wyposażenia Active. Wyświetlacz systemu COLUMBUS został powiększony z przekątnej 8 do 9,2 cala, systemu Swing – z 5 do 6,5 cala. Czujniki parkowania zostały wzbogacone o funkcję Manoeuvre Assist, która w ograniczonym zakresie prędkości rozpoznaje i reaguje na napotkane przeszkody: najpierw wysyła ostrzeżenia wizualne i dźwiękowe, w ostateczności zaś - sama hamuje.

Zobacz także: Test atrakcyjnego vana dla rodziny

Video: materiał informacyjny marki Citroen

Polecamy: Co ma do zaoferowania Volkswagen up!?

Skoda Superb 

Kolejne wersje napędowe modeli Superb i Superb Kombi zostaną wzbogacone o warianty z siedmiobiegową przekładnią automatyczną. 

Fot. Skoda

Skoda Superb

Kolejne wersje napędowe modeli Superb i Superb Kombi zostaną wzbogacone o warianty z siedmiobiegową przekładnią automatyczną.

Fot. Skoda

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Radziks9 (gość)

    To dobra wiadomość. Lubię testować nowe modele Skody. Często w tym celu wypożyczam po prostu samochód na weekend w Panek. Mają nowe auta i w bardzo dobrym stanie technicznym więc w pełni mogę skupić się na funkcjonalności modelu.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Skoda Superb zdjęcia

Skoda Superb dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Ogłoszenia z gratka.pl

Skoda Superb Cena