Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Skoda z kolejnym rekordem

Data publikacji: Autor: (ip)

Fot. Skoda Skoda Auto wyprodukowała 10 milionów skrzyń biegów. Są one stosowane nie tylko w modelach Skody, ale również w samochodach innych marek z Grupy Volkswagen. Skoda Auto produkuje obecnie trzy rodzaje skrzyń biegów, które są stosowane w gamie modeli marki.

W zeszłym roku wyprodukowano łącznie 300 000 skrzyń MQ200, ponad 325 000 skrzyń MQ / SQ100 i około 469 000 skrzyń DQ200. Skrzynia biegów MQ 200 od roku 2000 opuszcza linie produkcyjne w Mladá Boleslav. Jest stosowana w silnikach benzynowych o pojemnościach od 1,0 do 1,6 litra. Wielkość produkcji MQ 200 wynosi około 1900 sztuk dziennie. Skrzyń biegów tego typu zostało już wyprodukowanych ponad 6,5 miliona.

Redakcja poleca:

Zmiany w przepisach. Co czeka kierowców?
Wideorejestratory pod lupą posłów
Jak działają policyjne fotoradary?

Od 2011 roku skrzynie MQ100 / SQ100 zaczęły być produkowane w Mladá Boleslav. Początkowo były opracowywane dla modeli "New-Small-Family" z grupy Volkswagen (Skoda Citigo, Volkswagen up! i Seat Mii). Skrzynie MQ100 / SQ100 były używane w Skodaach Fabiai innych, małych samochodach z grupy Volkswagen w połączeniu z silnikami benzynowymi o pojemności 1,0 litra. Dzienny wolumen produkcyjny wynosi około 1400 sztuk. Do tej pory wyprodukowano ich ponad 1,6 miliona.

Oprócz manualnych skrzyń biegów, Skoda Auto produkuje również automatyczną dwusprzęgłową skrzynię biegów (DSG). Dwusprzęgłowa skrzynia DQ200 jest jedną z najnowocześniejszych skrzyń tego typu w przemyśle motoryzacyjnym. Dziś pracownicy firmy codziennie produkują około 2100 sztuk tego typu skrzyni biegów.

Zobacz także: Hyundai i30 w naszym teście

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Dawid8 (gość)

    Skoda ostatnio mocno zaskakuje swoimi pomysłami no i rozwiązaniami. Przekłada to się też na ich modele. Pożyczałem ostatnio w Panek ich nowe modele i byłem bardzo zadowolony z jazdy nimi. Komfort jazdy utrzymywany jest na bardzo wysokim poziomie.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości