Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Sprzedaż aut od 01-10.2002

Data publikacji: Autor: (w)

 Lepiej, ale nadal źle

Październik był kolejnym miesiącem bieżącego roku, w którym sprzedaż nowych samochodów wzrosła, nie tylko w porównaniu z poprzednim miesiącem (ponad 12 proc.), ale również w porównaniu z październikiem 2001 roku (ponad 14 proc.). W ciągu dziesięciu miesięcy Polacy kupili 257 791 aut. Nadal jednak sprzedaż jest mniejsza o blisko 10 proc. od tej notowanej w ubiegłym roku.

Najlepiej sprzedają się Fiaty, choć w porównaniu z ubiegłym rokiem Włosi notują spadek na poziomie 32 proc. Zajmująca drugie miejsce Skoda też zanotowała spadek o 10 proc., jej udział w rynku to 11 proc. Od trzeciego miejsca robi się ciasno, różnice między zajmującym tę lokatę Renault a ośmym Daewoo to niecałe 2 proc. Dziewiąty Ford i dziesiąty Citroen mają już wyraźnie większą stratę.

W klasyfikacji modeli lideruje jak zwykle Fiat Seicento, wyprzedzając Skodę Fabię.

Na liście aut najszybciej zyskujących popularność, w czołówce nareszcie znalazł się Fiat Stilo, wyprzedzają go Toyota Corolla, Peugeot 307, Ford Focus i Toyota Yaris. Spada popularność Fiata Seicento, Daewoo Matiza i Lanosa oraz Fiata Uno.

Z myślą o dzieciach
Opracowany przez Renault i wdrożony dwa lata temu projekt bezpieczeństwa naszych dzieci "Droga i Ja" uzyskał rekomendację Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu.
Pakiet edukacyjny firmy Renault "Droga i ja" został wpisany do wykazu środków dydaktycznych zalecanych do użytku szkolnego przez ministra edukacji.
Kierowany jest do wychowania komunikacyjnego w szkołach podstawowych. - Decyzja ministerstwa ogromnie nas cieszy, utwierdzając w przekonaniu, że to, co robimy dla najmłodszych uczestników ruchu drogowego w zakresie edukacji, było właściwą decyzją - mówi Paweł Kowalski, koordynator programu "Bezpieczeństwo dla wszystkich" z Renault Polska. Jak podkreślają recenzenci z MEN, przygotowane dla dzieci zestawy sprzyjają rozwijaniu umiejętności związanych z edukacją komunikacyjną, ale również dotyczących czytania, pisania, mówienia i umiejętności matematycznych.

Pakiet edukacyjny "Droga i ja" od stycznia 2001 roku udostępniany jest szkołom podstawowym nieodpłatnie do prowadzenia zajęć z bezpieczeństwa ruchu drogowego w ramach akcji Renault "Bezpieczeństwo dla wszystkich". Obecnie rozpoczyna się trzecia edycja programu.

Do początku artykułu

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości