Wszystko
o samochodach

Motocykle / Motocykle

Super Rally 2013 - zlot miłośników motocykli Harley-Davidson (ZDJĘCIA)

Data publikacji: Autor: maciej.mitula

Do Wrocławia zjechało już ponad siedem tysięcy harleyowców Na trzy dni Wrocław został opanowany przez tysiące harleyowców z całej Europy.

Zloty są organizowane od 40 lat przez Europejską Federację Klubów Harley-Davidson. Jest to jedna z niewielu organizacji entuzjastów motocyklowych, która może posługiwać się nazwą i logotypem Harley-Davidson Motor Comany, USA.

Zobacz też: Super Rally 2013 - zlot Harley-Davidson i nietypowa zapowiedź (FILM) 

Zlot Super Rally 2013 rozpoczął się wczoraj, 16 maja, a zakończy się 18 maja. W tym roku organizacja imprezy przypadła Polsce. Zlot miał się odbyć w Irlandii, ale na rok przed jego rozpoczęciem Irlandczycy się wycofali. W Polsce brane były pod uwagę cztery miasta: Gdynia, Kraków, Warszawa i Wrocław. Ostatecznie organizacja przypadła stolicy Dolnego Śląska.

Kliknij, aby przejść do galerii zdjęć:

Super Rally 2013 we Wrocławiu

Obecnie na terenie Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu przebywa ok. 7 tys. motocyklistów. Organizatorzy spodziewają się nawet 12 tys. uczestników. Motocykliści mogą korzystać z wielu przygotowanych specjalnie dla nich atrakcji - w programie imprezy są m.in. koncerty i erotic show.

- Większość z nich i tak woli usiąść, zjeść coś dobrego i odpocząć w doborowym towarzystwie swoich kompanów - mówi Kuba Pyra, prezydent Harley-Davidson Club Poland.

Otto na zlot przyjechał z Niemiec. Motocyklami pasjonuje się od dziecka. - Pierwszy swój motor kupiłem, jak miałem 14 lat. Nie miałem wówczas nawet jeszcze prawa jazdy - opowiada. - Nie jeżdżę na harleyu. Uważam, że dużo lepsze są japońskie motocykle.

Kliknij, aby przejść do galerii zdjęć: 

Motocykle to także miłość życia dla Olafa Hiaafuatha. - Jeżdżę od 1981 roku. Pojechałem kiedyś na zlot harleyowców do Lubeki i już wiedziałem: muszę mieć harleya. Potem zbierałem pieniądze, aż wreszcie kupiłem. Byłem przeszczęśliwy - opowiada. - Bardzo podoba mi się w Polsce. Łatwo się jeździ, ludzie są mili.

Jutro, 17 maja, tysiące harleyowców przejedzie przez centrum Wrocławia. Parada rozpocznie się o godz. 11. Zlot Super Rally potrwa do 18 maja. 

Zobacz pełną relację: Super Rally 2013 [zdjęcia i wideo ze zlotu motocyklistów] 

Do Wrocławia zjechało już ponad siedem tysięcy harleyowców

Do Wrocławia zjechało już ponad siedem tysięcy harleyowców

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości