Wszystko
o samochodach

Przepisy / Ubezpieczenia

Ubezpieczenie OC. Ranking cen. Gdzie najtaniej?

Data publikacji: Autor: Wojciech Frelichowski

Fot. Mariusz Kapała W listopadzie 2019 r. na rynku polis komunikacyjnych były widoczne ciekawe zmiany. Jak wpłynęły one na wyniki rankingu cenowego? Gdzie było najtaniej?

Jeżeli chodzi o poprzedni miesiąc, to warto sprawdzić, jak cenowe zmiany wpłynęły na wyniki rankingu Ubea.pl. Listopadowe dane wskazują, że w rankingu doszło do ciekawych przetasowań.

W listopadzie 2019 r., podobnie jak we wcześniejszych miesiącach, ranking składał się z czterech kategorii:

obowiązkowe OC,
pakiet OC+NNW,
pakiet OC+AC,
pakiet OC+AC+NNW.

Andrzej Prajsnar, ekspert porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl przypomina, że listopadowy ranking, podobnie jak wcześniejsze analizy, opiera się na wynikach ponad 100 000 indywidualnych kalkulacji wykonanych przez internautów w kalkulatorze.

Zasady rankingu Ubea.pl nie premiują żadnego z dziewięciu porównywanych ubezpieczycieli. Każdy może zdobyć od 0 do 5 punktów.

- Minimalny wynik wynoszący 0,00 punktów oznaczałby, że zakład ubezpieczeń we wszystkich pojedynczych porównaniach ulokował się na ostatniej pozycji. Towarzystwo ubezpieczeniowe z najwyższą liczbą punktów (5,00 pkt.), musiałoby zająć pierwsze miejsce w każdej kalkulacji z jego udziałem - wyjaśnia Paweł Kuczyński, prezes porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl.

Listopad 2019 roku okazał się szczególnie pomyślny dla jednego ubezpieczyciela - Link4.

 • w rankingu polis OC: Link4 z 4,07 pkt.
 • w rankingu pakietów OC + NNW: Link4 z 3,91 pkt.
 • w rankingu pakietów OC + AC: Link4 z 4,24 pkt.
 • w rankingu pakietów OC + AC + NNW: Benefia z 3,96 pkt.

Potrójna wygrana jednego ubezpieczyciela to z pewnością sytuacja godna uwagi. Co ciekawe, zarówno w przypadku kategorii OC, jak i OC + NNW, Link4 zdobył pierwsze miejsce kosztem marki You Can Drive. Dodatkowo w kategorii OC + AC + NNW Link4 zajął drugie miejsce tuż za Benefią.

Zobacz także: Mandat za brudne tablice rejestracyjne

- Gdyby firmie Link4 nie zabrakło 0,02 punktu w kategorii pakietów OC + AC + NNW, to mielibyśmy do czynienia z wyjątkową sytuacją, czyli zwycięstwem jednego ubezpieczyciela w aż czterech kategoriach rankingowych - podkreśla Paweł Kuczyński, prezes porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl

Przyczyny bardzo dobrego wyniku Link4 w listopadowym rankingu staną się jasne po spojrzeniu na zmiany średnich składek za OC. Względem października przeciętna cena za obowiązkowe ubezpieczenie zmieniła się następująco:

 • Aviva - spadek o 3,3%
 • Benefia - spadek o 2,6%
 • Generali - spadek o 8,5%
 • Link4 - spadek o 9,5%
 • MTU24 - spadek o 11,1%
 • Proama - spadek o 8,1%
 • UNIQA - spadek o 1,1%
 • Wiener - spadek o 2,9%
 • You Can Drive - spadek o 7,9%

Wszystkie firmy zdecydowały się więc w listopadzie na obniżki cen OC.

- Ta klasyfikacja pokazuje również, że Link4 ma mocnego konkurenta cenowego. Mowa o marce MTU24, która jest własnością Ergo Hestii - podsumowuje Andrzej Prajsnar, ekspert porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl.

 To tutaj jest produkowany Volkswagen ID.3

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • Michał (gość)

  Teraz znajdziesz tanie ubezpieczenie w telefonie to proste i szybkie w aplikacji Kupdirect z Google Play skanujesz tylko kod z dowodu rejestracyjnego, bez wpisywania danych i w 5 sek masz porównanie składek a w 40 sek polisę na mailu. https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.kupdirect.app

 • Ekspert Superpolisy (gość)

  Przed zakupem ubezpieczenia warto skorzystać z porównywarki Superpolisa. Powala ona na porównanie ofert kilkunastu ubezpieczycieli i wybór najlepszej z opcji.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości