Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

VIII Zlot SCS Club: Szybkie bryki na początek lata

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

VIII Zlot SCS Club: Szybkie bryki na początek lata Szczecinecki klub SCS zaprasza w niedzielę na wielkie wydarzenie, jakim będzie VIII Zlot SCS Club. Godzina 11, lotnisko w Wilczych Laskach.

Zapowiada się prawdziwe święto dla miłośników czterech kółek. Na płycie lotniska w Wilczych Laskach rozegrane zostaną m.in. wyścigi na ćwierć mili. Choć zlot organizują pasjonaci samochodów, to nie zabraknie także czegoś dla fanów jednośladów. Odbędą się pokazy motocyklowe.

Szkoda, że w tym roku organizatorzy zrezygnowali z pokazów driftu, czyli jazdy w kontrolowanym poślizgu. To efektowna konkurencja, a ponadto można było usiąść w fotelu pasażera i poczuć te emocje z jego perspektywy. Zdecydowały jednak względy bezpieczeństwa, bo nie dało się pogodzić bliskości kibiców z jazdą w kontrolowanym, ale jednak poślizgu.

– Mam nadzieję, że zrekompensują to wyścigi na jedną czwartą mili, prawie tak samo widowiskowe jak drift – mówi Tomasz Pevo Stańczyk, prezes szczecineckiego SCS.

Wybrany zostanie również najlepszy i najstarszy pojazd zlotu.

– Wybierzemy też najniższej zawieszony samochód i ten najbardziej głośny – dodaje Pevo.

Nie zabraknie innych atrakcji i konkursów dla uczestników zlotu. Będą stoiska gastronomiczne i rozrywka dla młodszych fanów motoryzacji, a także darmowe szaleństwa w dmuchanym zamku. Ciekawie zapowiadają się także pokazy profesjonalnych modeli sterowanych radiem.

Początek zlotu o godzinie 11. Impreza jest biletowana – wjazd na płytę lotniska kosztuje 10 złotych. Do Wilczych Lasków można dojechać od Szczecinka drogą krajową nr 11, w Turowie trzeba skręcić w prawo i za torami lewo.

Rajmund Wełnic
Fot. Rajmund Wełnic

VIII Zlot SCS Club: Szybkie bryki na początek lata
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

VIII Zlot SCS Club: Szybkie bryki na początek lata

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości