Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

W Dobrzeniu Wielkim na Opolszczyźnie trwa zlot oldtimerów (WIDEO)

Data publikacji: Autor: Sławomir Draguła

Zlot oldtimierów Można zobaczyć kilkadziesiąt samochodów, które na polskich drogach są już prawdziwą rzadkością.

Dziś w Dobrzeniu Wielkim niedaleko Opola rozpoczął się dziś zlot oldtimerów i IV rajd samochodów historycznych. Nad jezioro Balaton przyjechało około dwudziestu samochodów, których spotkanie na ulicy graniczy już niemal z cudem.

Zobacz też: Zlot aut marki Porsche w Sandomierzu (ZDJĘCIA) 

- Dopiero tutaj uświadomiłem sobie, że widok małego i dużego Fiata, czy Poloneza to teraz rzadkość - mówi Krzysztof Stankiewicz, który na zlot przyjechał z żoną Ewelina i synem Bartoszem, z Opola. - A tutaj proszę, są takie auta i do tego na chodzie.

Trabantem 601 w wersji kombi z 1987 roku na zlot przyjechali Aneta i Łukasz Blacharscy z córką Mają, ze Złotogłowic niedaleko Nysy.

- Dostałem ten samochód od żony na pierwszą rocznicę ślubu, to było cztery lata temu - mówi pan Łukasz. - Był w kiepskim stanie technicznym, ale razem doprowadziliśmy go do porządku.

- Wiedziałam, że stoi w szopie u sąsiada. Od dawna nim nie jeździł, poszłam, zapytałam, czy sprzeda, zgodził się i zrobiłam mężowi prezent - mówi pani Aneta.

Oprócz Trabanta na zlocie można podziwiać inne samochody z krajów demokracji ludowej. Nie brakuje małych i dużych Fiatów, jest Polonez tzw. Borewicz, Skoda 105, Żuki, Nysa, Strażacki star, czy Warszawa.


Źródło: 24opole/x-news

- Ale nie brakuje innych perełek motoryzacji. Mamy Porsche 911, rajdowe Audi 80, kilka amerykańskich samochodów, serdecznie zapraszamy na zlot - zachęca Stanisław Kozłowski, jeden z organizatorów imprezy.

Zobacz też: Stare samochody nie przejdą przeglądu technicznego. Rząd szykuje nowe przepisy

W niedzielę impreza zaczyna się od 12:00 paradą samochodów zabytkowych na trasie Dobrzeń Wielki, Dobrzeń Mały, Borki, Czarnowąsy i z powrotem.

Potem zaplanowano konkursy: o 13:00 uhonorowani zostaną kierowcy, którzy na zlot przyjechali z najdalszych zakątków kraju, o 13:20 wybrany zostanie najstarszy pojazd zlotu i najstarszy uczestnik, o 14:30 odbędzie się wybór mistera elegancji zlotu, o 14:45 będzie konkurs dojeżdżania do słupka, a o 15:25 rozwiązanie konkursu rysunkowego dla dzieci.

O 16:00 rozpocznie się koncert charytatywny dla dzieci z chorobą nowotworową, od 21:00 zabawa taneczna.

Sławomir Draguła

Zlot oldtimierów

Zlot oldtimierów

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości