Świetny weekend UNIQ Racing w Bydgoszczy

(ip)
Zwycięstwo i cztery miejsca na podiach - to dorobek czterech kierowców UNIQ Racing podczas III i IV rundy ROTAX MAX Challenge, które odbyły się w miniony weekend w Bydgoszczy.

Liczący nieco ponad kilometr tor przywitał kilkudziesięciu kierowców upałem, który utrzymywał się aż do popołudniowej sobotniej

Fot:UNIQ Racing

burzy.

Jednym z faworytów w kategorii SENIOR MAX był Antoni Ptak, lider klasyfikacji generalnej po rundach w Toruniu. Kierowca jechał na tym torze po raz pierwszy, ale i tak pokazał znakomitą formę, rozkręcając się z biegu na bieg. W piątek najpierw w półfinale zajął 3. miejsce, a w finale po znakomitym manewrze wyprzedził byłego kierowcę UNIQ Racing, Łukasza Bartoszuka i zwyciężył. W sobotę w IV rundzie, prowadził w półfinale, ale dopadła go usterka, która spowodowała spadek na 6. miejsce. W finale po znakomitej pogoni za rywalami zajął 2. miejsce.

- Cały tydzień był bardzo trudny ponieważ przyleciałem ze Stanów i praktycznie wsiadłem od razu do karta. Zmęczenie podróżą i zmiana czasu nie ułatwiały zadania. Powoli byliśmy coraz szybsi, w piątek mieliśmy wystarczająco dużo prędkości by wygrać a w sobotę mieliśmy naprawdę dużą przewagę, ale niefortunnie w przedfinale łańcuch nam się rozpadł na ostatnim zakręcie ostatniego okrążenia, gdy byłem na prowadzeniu i zająłem szóste miejsce. W finale walczyłem do końca i z najlepszym czasem dojechałem na drugim miejscu. Gdyby było parę okrążeń więcej, to w finale także

prawdopodobnie byśmy wygrali ponieważ czasy mieliśmy o 0.3 sekundy lepsze na okrążeniu od rywali – powiedział Antoni Ptak po weekendzie w Bydgoszczy. Kierowca UNIQ Racing zajmuje 1. miejsce po czterech rundach najbardziej prestiżowej kategorii ROTAX-a w Polsce.

W kategorii JUNIOR MAX rywalizował Michał Stępiński. Świetnie spisał się w piątek, kiedy w półfinale zajął 4. miejsce, a podium w finale dało mu 3. miejsce w całej rundzie. W sobotę również jechał bardzo dobrze, ale incydent w finale, kiedy jechał jako 3. spowodował, że spadł na 6. miejsce.

- W piątek nie było łatwo, ale po długiej walce udało mi się zająć trzecie miejsce, które

jest moim pierwszym podium w Polsce. W sobotę też miałem szansę na podium, ale miałem wypadek spowodowany jazdą innego zawodnika i skończyłem na 6. miejscu - powiedział Stępiński po zawodach.

W kategorii MICRO MAX dwa miejsca na podium zdobył Bartek Piekutowski, który w III rundzie najpierw zajął 4. miejsce, a znakomite pierwsze okrążenie finału dało mu awans i ostatecznie 3. miejsce w piątek. W sobotę nasz kierowca najpierw był 6. a w finale, po ogromnych emocjach i pięknej walce, zajął 4. lokatę. Po podliczeniu punktów okazało się, że wystarczyło ich na zdobycie podium. Jerzyk Spinkiewicz w piątek był 11. a w sobotę zaliczył jeden z najlepszych startów w karierze i w finale zajął 6. miejsce, przebijając się z ostatniego miejsca po wykluczeniu w półfinale. Ostatecznie w całej rundzie był 7.

Kolejnym startem kierowców UNIQ Racing będzie runda ROTAX MAX Challenge Polska w Poznaniu, która zostanie rozegrana 7 i 8 czerwca.