Karting: Uniq Racing podsumowuje zawody w Wallrav

(ip)
W ubiegły weekend na torze WallraV Race Center w Starym Kisielinie odbyła się VII i VIII runda Rotax Max Challenge Polska. Tym razem aż 5 kierowców Uniq racing - Karol Dąbski, Artur Janosz, Aleksander Bosak, Łukasz Bartoszuk i debiutant, Rafał Berdys, wystartowało w klasie Senior Max. Maciej Jędrzejewski ponownie reprezentował team w kategorii Micro Max.

Najszybszym zawodnikiem kwalifikacji VII rundy okazał się Dąbski, Janosz uzyskał 3. czas, "nowy" w seniorze - Berdys był piąty, Bosak i Bartoszuk zajęli 9. i 14. miejsce. Sobota zdecydowanie należała do Karola, który stanął na najwyższym stopniu podium po wygraniu obu biegów. Równie dobrze spisał się Artur. 2. miejsce w Finale 1 i 3. w Finale 2 oznaczały 3. pozycję w klasyfikacji indywidualnej zawodów. Zmiana kategorii przez Rafała okazała się być trafną decyzją, gdyż w obu biegach dojechał on do mety na wysokim, piątym miejscu, co dało mu 6. lokatę w klasyfikacji generalnej zawodów. Kolejnym szybkim kierowcą Uniq był Aleksander, który ukończył Finał 1 na 9. pozycji, a w Finale 2 przebił się na 7. Dzięki temu zajął siódmą pozycję w VII rundzie w klasie Senior.

Szczęścia zabrakło Łukaszowi, który ukończył Finał 1 na 13. miejscu, ale z powodu defektu łańcucha nie mógł kontynuować rywalizacji i uplasował się na 23. lokacie Fianłu 2, co ozanaczło dopiero 22. miejsce w klasyfikacji ogólnej. Najmłodszy kartingowiec Uniq - Maciej, zajął 7. miejsce podczas kwalifikacji. W Finale 1 udało mu się przebić na piątą lokatę. Finał 2 ukończył jako 6. W klasyfikacji generalalnej zawodów Maciej uplasował się na szóstej pozycji.

Sportowej rywalizacji i wielkich emocji nie zabrakło także w niedzielę. Bardzo dobrze spisał się Jędrzejewski uzyskując 4. czas. W Finale 1 Maciej wywalczył 5. miejsce, niestety nie udało mu się ukończyć Finału 2, dlatego w klasyfikacji generalnej zawodów uplasował się na 8. pozycji. Rywalizacja w klasie Senior Max, która cieszy się największą popularnością, okazała się bardzo wyrównana. Janosz uzyskał 2. czas kwalifikacji, zaraz za nim był jego kolega z team'u Karol, piąty czas po raz kolejny należał do Berdysa, na 7. miejscu był Bosak, a na 14. Bartoszuk. W niedzielnym Finale 1 najlepszy

okazał się Janosz, Dąbski po zaciętej walce uzyskał 2. miejsce, Berdys utrzymał piąte, na 12. miejscu do mety dojechał Bosak, a Bartoszczuk na 13.

Finał 2 okazał się równie emocjonujący, Dąbski po raz kolejny pokazał na co go stać wygrywając ten bieg, a kroku dotrzymywał mu Janosz, który dojechał do mety jako 2. Berdys kolejny raz ukończył zawody na piątym miejscu. Bosak ukończył Finał 2 na 7. pozycji, dla Bartoszuka 13 znów okazała się pechowa, ponieważ nie udało mu sie ukończyć tego biegu. Rundę VIII wygrał Dąbski uzyskując 70pkt, Janosz uzbierał 65pkt, co dało mu 2. miejsce, Berdys był piąty, na 9. uplasował się Bosak, Bartoszuk na 23.