Wszystko
o samochodach

Motosport / Pozostałe sporty

Karting: Uniq Racing po wyścigach na A1 Speedworld

Data publikacji: Autor: (ip)

Fot. Uniq Racing Za nami I runda CEE Rotax Max Challenge, zupełnie nowej, bo organizowanej po raz pierwszy w tym sezonie serii Rotax.
Za nami I runda CEE Rotax Max Challenge, zupełnie nowej, bo organizowanej po raz pierwszy w tym sezonie  kartingowej serii Rotax.

Fot. Uniq Racing Zawody odbyły się 22 maja na torze A1 Speedworld w Austrii. Ich poziom okazał się bardzo wysoki, gdyż pojawili się czołowi kierowcy słynnego już Rotax Euro Challenge, min. : Ferenc Kancsar i Sandro Lukovic. Nie mogło tam zabraknąć kierowców Uniq racing, którzy dołączyli do rywalizacji w klasie Senior Max.

CZYTAJ TAKŻE

Polacy w Rotax Euro Challenge

Uniq Racing po wyścigach Rotax Max Challenge Polska


Upalna pogoda dawała się wszystkim we znaki juz od początku. Zawodnicy testowali w piątek i sobotę, ale prawdziwa zabawa zaczęła się w niedziele. Karol Dąbski uzyskał 2 czas w kwalifikacjach, Artur Janosz był 7, a Łukasz Bartoszuk 23 w stawce 28 zawodników. Przed finał okazał się udany dla Janosza, który przebił się na 4 pozycję. Karol po walce z Lukovicem utrzymał 2 miejsce, Łukasz starał się wyprzedzać bardziej doświadczonych przeciwników, do mety dojechał 22.

W Finale zawodnicy mielido pokonanie 21 okrążeń, niestety Bartoszuk zakończył swój wyścig już po 3 z powodu przebitej opony. Co oznaczało koniec walki o dobre miejsce. Artur po starcie stracił parę pozycji i potem musiał za to 'zapłacić' i starać się wyprzedzać, aby ostatecznie uplasować się na dobrym 5 miejscu. Karol od początku wyścigu ponownie walczył z Lukovic'em o 2 lokatę, co spowodowało że lead'er-Kancsar miał możliwość uzyskania odpowiedniej odległości, tym samym zapewniając sobie zwycięstwo. Po ekscytującej walce Dąbskiemu udało się ukończyć Finał na 2 miejscu i uzyskać najlepszy czas okrążenia.

Fot. Uniq Racing Fot. Uniq Racing Fot. Uniq Racing

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości