Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 37437 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Wybierz pojazd:

Zebraliśmy dla Ciebie opinie o 828 modelach samochodów z 80 marek.

Oceń swoje auto

Nissan Navara IV (2014 - teraz) - opinia użytkownika Andrzej

2020-01-14, Andrzej

Marka: Nissan
Model: Navara
Generacja: IV (2014 - teraz)
Rok produkcji: 2018
Przebieg: 9 tys. km
Nadwozie: Pickup
Silnik: 2.3 dCi

Podsumowanie:

Wersja n guard jest dobrze wyposażona i wygląda okazałe. Fajnie się tym jeździ niezależnie od nawierzchni. Dwie sprężarki wyciągają z silnika sporo dynamiki i wiele osobówek się gubi. Jednak wyświetlenia komputera rzędu 7,5 czy 8,5 l na 100km (ja zszedłem nawet do 5,8) to lipa i oszustwo. Na stacji licznik pokazuje prawdę. Spalanie przy b. oszczędnej jeździe schodzi nieco poniżej 10l, w mieście czy na trasie nie ma znaczenia, bo żeby utrzymać niskie spalanie trzeba jechać poniżej 80, a powyżej szybko zaczyna rosnąć. Przy 140 to już jest 12 litrów. Uważam że to chamstwo i oszustwo takie manipulowanie komputerem, bo różnice pomiędzy wskazaniami i faktem są tak duże, że podważają sens montażu tego komputera. Można przyjąć że faktycznie jest on zepsuty fabrycznie. Chyba że to polityka firmy kreowana przez prezesa, który obecnie jest poszukiwany za oszustwa, ale to i tak na jedno wychodzi. Ponadto wkurza mnie, że przy aucie w tej cenie servis nie potrafi zamocować elementów wyposażenie.

Ocena ogólna użytkownika:

Czy poleciłbyś innym zakup tego samochodu?

 • Silnik:
  4.0

  Mam wersję n guard. Silnik mocny, dynamiczny, pcha to auto do przodu całkiem sprawnie. Również na autostradzie czy przy wyprzedzaniu. Biegi wchodzę trochę ciężko, ale to męskie auto i chyba to nie stanowi problemu. W terenie też sobie radzi, zwłaszcza że jest reduktor.

 • Zawieszenie:
  4.0

  Całkiem komfortowe jak na pickupa. No i nie ma stresu przy jeździe po miejskich dziurach, bo komfortowo je wybiera. Auto na polskie drogi i bezdroża.

 • Wnętrze:
  4.0

  Ładne i estetyczne i dobrze wykonane jak na ciężarówkę. Póki co jest nowe i ciężko powiedzieć o trwałości coś, wydaje mi się że skóra z siedzeń nie należy do najmocniejszych.

 • Komfort jazdy:
  4.0

  Fajnie że tym jeździ i komfort jest większy niż się spodziewałem, chyba jest to po Mercedesie x najbardziej komfortowy pickup z tego segmentu.

Zużycie Paliwa

Śr. spalanie - cykl miejski 10l/100km
Śr. spalanie - cykl mieszany 10l/100km
Śr. spalanie - trasa 10l/100km

Zalety i Wady

Zalety:
 • Silnik
 • Zawieszenie
 • Wyposażenie
Wady:
 • Oszukiwanie producenta jeśli chodzi o spalanie.
 • Ciężko działają podnośniki szyb.
 • Wadliwy montaż akcesoriów przez servis

Oceń swoje auto

Znajdujesz się w dziale Nissan Navara IV (2014 - teraz) opinie. Kierowcy szczegółowo opisują doświadczenia, które zdobyli podczas eksploatacji tego samochodu. Poznaj opinie kierowców na temat silnika, zawieszenia, wnętrza, komfortu jazdy, zużycia paliwa i innych parametrów generacji Nissan Navara IV (2014 - teraz).

Nissan Navara Cena

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Nissan Navara opinie

Oceń swoje auto

Top 5 motofaktów

Nissan Navara IV (2014 - teraz) zdjęcia

Testy i porównania

Premiery i nowości

Ogłoszenia z gratka.pl